Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
16 marca 2017
Notowania rolnicze

Tydzień pod znakiem zróżnicowanych cen. Najbardziej podrożała wczesna kapusta

Jak co tydzień, publikujemy raport cenowy produktów rolniczych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

W punktach skupu zbóż ceny podskoczyły. Podrożała na przykład pszenica paszowa czy kukurydza paszowa.

W punktach skupu żywca także notowany jest wzrost cen, ale są też obniżki. Staniały byki w klasie extra oraz jałówki pierwszej klasy.

W hurtowniach zanotowano kilka obniżek. Tańsza jest na przykład kapusta czerwona, która staniała aż o 0,50 zł na kilogramie. Mniej zapłacimy również za kapustę kiszoną czy ziemniaki.

Kilka niespodzianek cenowych znajduje się na targowiskach. Staniał brokuł, za który w ubiegłym tygodniu trzeba było zapłacić 5,15 zł/szt , a obecnie jego cena może wynosić 4,38 zł/szt.

Największą podwyżkę w tym tygodniu zanotowała jednak biała kapusta wczesna. Tydzień temu zapłacilibyśmy za nią 2,00 zł/szt. Teraz jej cena wynosi nawet 4,50 zł/szt!. Zdrożał także por, ogórek szklarniowy i papryka czerwona.

Szczegółowe wartości cenowe znajdują się poniżej.

Oceń artykuł: 37 40

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

STOŁY I KRZESŁA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Deska elewacyjna
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Odchudzanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)