Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
03 marca 2018

GKPiRPA zakupi 25 nowych komputerów. To korzyść dla świetlicy i szkoły

fot. arch.

fot. arch.

25 nowych komputerów trafi do budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w #Kcyni. Będą one wykorzystywane przede wszystkim w ramach działania świetlicy terapeutycznej, ale skorzystają na tym także uczniowie szkoły podczas zajęć informatycznych.

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni złożyła wniosek, aby środki zaplanowane na działalność w roku 2017, które nie zostały wykorzystane w pełnej kwocie, tj. 12 tys. 666, 83 zł, wprowadzić do planu wydatku na rok 2018, aby móc udokumentować pełne wykorzystanie środków. Zmiana finansowa sprawia, że ogólny plan wydatków wzrasta do 197 tys. 666,83 zł. Przeważająca część ma być przeznaczona na działania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych (194 tys. 666,83 zł), natomiast 3 tys. zł przeznaczone będzie na przeciwdziałanie narkomanii.

Jedną z większych inwestycji jest zakup nowych komputerów. 60 tys. zł ma zostać przeznaczone na doposażenie placówek w pomoc i sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć terapeutycznych i profilaktycznych. Chodzi przede wszystkim o doposażenie świetlicy terapeutycznej w Szkole Podstawowej w Kcyni. Zamiar jest taki, aby doposażyć ją w 25 zestawów komputerowych.  - Zestawy komputerowe będą wykorzystywane przez cały dzień. Do południa – w ramach zajęć szkolnych z informatyki, po południu, w ramach funkcjonowania świetlicy terapeutycznej – powiedział burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Warto podkreślić, że ponieważ komputerów będzie 25, to każdy z uczniów klas w SP, także tych niedawno połączonych, będzie mógł pracować przy samodzielnym stanowisku. To z całą pewnością poprawi komfort pracy podczas zajęć.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ola, w dniu 04-03-2018 19:14:25 napisał:

  A szkoły wiejskie widać są nadal gorsze,im się nic nie należy. Ale trzeba rodzicom z Kcyni zamknąć gęby za łączenie klas. Brawo! Widać, że przewodnicząca GKPIRPA mieszkająca na wsi, ma wieś gdzieś......

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Zdruzgotans, w dniu 05-03-2018 17:41:14 napisał:

  Nam już nie zamknie się Ust! Od wrzesnia się zacznie jak będa łączyc klasy roznych rocznikow. to juz nie te czasy zahukanych ludzi. Zamiast się rozwijac chca aby wszyscy byli zacofani aby moc rzadzic tymi co nie potrafia sami myslec.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  rodzic, w dniu 06-03-2018 11:46:05 napisał:

  Panie burmistrzu i pani Borkowska dajcie już spokój, fajnie, że znaleźliście kwotę 60 tys.zł. ale myślenia na wasz temat już nie zmienimy, odpłacimy wam pięknie w następnych wyborach. Czas pożegnać wasze posadki.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  rodzic, w dniu 06-03-2018 18:39:22 napisał:

  sprawa dotyczy też pana Poczobutta który nie umiał obronić dzieci jemu też chodzi o stanowiskowo bo kończy mu się kadencja i dlatego na wszystko się godzi stołek najważniejszy wstyd panie dyrektorze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Baterie
od 0,90PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)