Dziś mamy 20 czerwca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 października 2020

Fotościanki stanęły przy przedszkolu. "Zapraszamy do wykonywania zdjęć"

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym przy przedszkolu w Kcyni zainstalowano pałuckie ścianki wykonane w #ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pn. Organizacja II Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki” dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Ścianki zostały ustawione w części wejściowej do naszego przedszkola. Zapraszamy do wykonywania sobie zdjęć np. gdy odbieracie swoje pociechy z przedszkola. Na planszach znajduje się krótki opis dotyczący regionu Pałuki, a także stroju i kultury pałuckiej. W sesji zdjęciowej, która stała się bazą do wykonania ścianek wzięli udział członkowie Zespołu Regionalnego Pałuki. Wcześniej na potrzeby dziecięcej sekcji pałuckiej zakupiono kapelusze i korale.  Pomysłodawcą projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka.

Materiał: Anna Duda-Nowicka Stowarzyszenie Marzenie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało się ustalić

Już jutro gramy z Hiszpanią! Z tej okazji przewertowaliśmy nasz# portal dane.gov.pl w poszukiwaniu informacji o… naszej kadrze. Zdradzimy Wam tajemnicę, do której dotarliśmy: w Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało nam się ustalić.

(czytaj więcej)
0

Moc pary wodnej. Czego o niej nie wiesz?

Sprzątanie to dla wielu z nas przykry obowiązek, który zabiera czas#, energię i sporo kosztuje. Innych płynów używamy do paneli, kafelków, blatów i tapicerki, więc finalnie mamy szafkę pełną detergentów. Z pozoru może wydawać się, że nie ma sposobu na posprzątanie domu bez kilkunastu odmiennych preparatów. Też tak myślisz? To znaczy, że jeszcze nie znasz mocy pary wodnej! W tym momencie często nasuwa się pytanie: mop parowy – jaki wybrać, aby cieszyć się udanym zakupem i znacznie szybszym sprzątaniem? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć o parze wodnej, jakie ma właściwości i jak można ją wykorzystać w domu.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)