Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 października 2020

Fotościanki stanęły przy przedszkolu. "Zapraszamy do wykonywania zdjęć"

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym przy przedszkolu w Kcyni zainstalowano pałuckie ścianki wykonane w #ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pn. Organizacja II Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki” dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Ścianki zostały ustawione w części wejściowej do naszego przedszkola. Zapraszamy do wykonywania sobie zdjęć np. gdy odbieracie swoje pociechy z przedszkola. Na planszach znajduje się krótki opis dotyczący regionu Pałuki, a także stroju i kultury pałuckiej. W sesji zdjęciowej, która stała się bazą do wykonania ścianek wzięli udział członkowie Zespołu Regionalnego Pałuki. Wcześniej na potrzeby dziecięcej sekcji pałuckiej zakupiono kapelusze i korale.  Pomysłodawcą projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka.

Materiał: Anna Duda-Nowicka Stowarzyszenie Marzenie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)