Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Dzielnicowy odwiedził uczniów. Dzieci z uwagą wysłuchały rad

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Mł. asp. Marcin Pacała dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczniami w miejscowej # szkole specjalnej i rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie. Dzieci z uwagą wysłuchały policyjnych rad.

Wiele różnych tematów omówił podczas spotkania z dziećmi w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni dzielnicowy z miejscowego komisariatu mł. asp. Marcin Pacała.

Policjant mówił o przepisach drogowych, do których stosować muszą się przede wszystkim piesi. Przypominał w jakich miejscach można bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechodzić przez jezdnię. Przestrzegał przed zabawami na drodze, szczególnie bieganiem po pasach ruchu i wybieganiem zza stojących aut.

Mł. asp. Pacała omówił także jaką rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży i jak przepisy regulują kwestię zakładania kamizelek odblaskowych i innych elementów, które poprawiają widoczność pieszych.

Dzieci usłyszały także wiele rad na temat tego jak powinny zachowywać się kiedy przebywają w mieszkaniu bez opieki dorosłych z jednoczesną przestrogą, aby nie wpuszczać do domu akwizytorów i innych osób nieznajomych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Produkty instax
od 37,90PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Zabiegi dla panów
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)