Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Dzielnicowy odwiedził uczniów. Dzieci z uwagą wysłuchały rad

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Mł. asp. Marcin Pacała dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczniami w miejscowej # szkole specjalnej i rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie. Dzieci z uwagą wysłuchały policyjnych rad.

Wiele różnych tematów omówił podczas spotkania z dziećmi w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni dzielnicowy z miejscowego komisariatu mł. asp. Marcin Pacała.

Policjant mówił o przepisach drogowych, do których stosować muszą się przede wszystkim piesi. Przypominał w jakich miejscach można bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechodzić przez jezdnię. Przestrzegał przed zabawami na drodze, szczególnie bieganiem po pasach ruchu i wybieganiem zza stojących aut.

Mł. asp. Pacała omówił także jaką rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży i jak przepisy regulują kwestię zakładania kamizelek odblaskowych i innych elementów, które poprawiają widoczność pieszych.

Dzieci usłyszały także wiele rad na temat tego jak powinny zachowywać się kiedy przebywają w mieszkaniu bez opieki dorosłych z jednoczesną przestrogą, aby nie wpuszczać do domu akwizytorów i innych osób nieznajomych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Budowa stanu surowego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usta - powiekszanie
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)