Dziś mamy 15 sierpnia 2018, środa, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2018

Dofinansowanie na modernizację dróg. Powiat otrzymał ponad 400 tys. zł

fot. Szymon Ździebło

fot. Szymon Ździebło

Ponad 10 milionów złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego trafi w tym roku na modernizację # 79 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 110 gminach regionu. Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z przedstawicielami samorządów lokalnych odbyło się w środę (6 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim.

- Co roku kujawsko-pomorskie gminy wiejskie mogą skorzystać z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych. Pula środków, którymi dysponujemy na ten cel, pochodzi opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pieniądze te można przeznaczać m.in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dróg dojazdowych do pól i pastwisk. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i odwodnieniu drogi.

W latach 2007-2017 proces ten objął 854 kilometry dróg na obszarach wiejskich. Samorząd województwa wsparł te przedsięwzięcia 77 milionami złotych.

Tegoroczni beneficjenci, rodzaj inwestycji i wartość wsparcia z terenu powiatu nakielskiego to gmina Mrocza, Sadki, Nakło nad Notecią oraz Kcynia. 

W gminie Mrocza modernizacja za kwotę 76 800,00 obejmie drogę w Samsieczynku.
Za taką samą kwotę w gminie Nakło inwestycja zostanie wykonana w Karnówku.
W gminie Sadki modernizacja zostanie przeprowadzona w Radziczu oraz Dębionku - łączna wartość zadania wynosi 144 000,00.

Z kolei w gminie Kcynia droga dojazdowa zostanie zbudowana w Mieczkowie. Wartość tej inwestycji opiewa na kwotę 136 800,00. Łącznie powiat nakielski otrzyma 434 400,00 na budowę dróg dojazdowych do pastwisk i pól.

W ceremonii wręczenia umów przedstawicielom gmin wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurza oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  MagdaMagda, w dniu 06-06-2018 18:40:42 napisał:

  Brawa dla wójta Sadki dostały najwięcej z całego powiatu!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (5)

  Sadkkowianin Jeden, w dniu 06-06-2018 20:28:31 napisał:

  na pastwiska łąki? no to rozumię

  odpowiedz

  • 1 (7)

  obserwator, w dniu 06-06-2018 20:54:06 napisał:

  To moze w koncu laki w Anielinach za ktore placimy podatek a sa to nieuzytki bo stale stoi tam woda stana sie przedmiotem modernizacji ?????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  Hmm, w dniu 06-06-2018 23:17:48 napisał:

  Znowu burmistrz Miichalak nie zdobył żadnej kasy dla Szubina

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Botox i kwas hialuronowy
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Krzesło młodzieżowe
Narożniki
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)