Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 grudnia 2019

Czas radości i tradycji. Podczas spotkania nie zabrakło chwil wzruszenia

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony miłością, radością i # tradycjami, a także czas refleksji i spotkań z najbliższymi. Dlatego też w tym dniu nikt nie powinien być sam.

Młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętając o osobach potrzebujących z naszej gminy, zorganizowali kolejną, dziewiątą już, Wigilię dla seniorów.

Dzięki uprzejmości pani kierownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki – Ilony Kurdelskiej, 12 grudnia młodzież mogła zaprosić na świąteczne spotkanie seniorów (znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej) zarówno z Kcyni jak i z osiemnastu okolicznych wsi.

Przeprowadzenie uroczystości stało się możliwe dzięki: szlachetnej inicjatywie społeczności szkolnej ZST, hojności parafian z parafii pw.św. Michała Archanioła i pw.Wniebowzięcia NMP w Kcyni oraz dużemu zaangażowaniu i wsparciu M-GOPS oraz GCKiB w Kcyni.

Na zaproszonych gości czekały między innym przepyszne wigilijne potrawy (barszcz, paszteciki, pierogi z kapustą i grzybami,  ryby, sałatki i ciasta), a także paczki z produktami spożywczymi (podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego) oraz świąteczne prezenty przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gołańczy.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się krótkim powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – Panią Wioletę Zymni oraz wolontariuszy: Łukasza Chmurę, Agatę Szarwark i Jagodę Kątnik. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez dziewczęta z Gołańczy i wspaniały koncert kolęd w wykonaniu wolontariuszy, a także uczennic Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak oraz pani Doroty Ścibut wraz z córką Heleną.

Podczas wigilijnego poczęstunku wzruszające słowa do gości skierował ksiądz kanonik Michał Kostecki i życzenia złożył Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Pani Katarzyna Kluczyńska przekazała na ręce  Pani Wiolety Zymni specjalne podziękowania za szczególne zaangażowanie w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu, a uczestnikom spotkania życzyła ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystej, rodzinnej atmosferze i przy wspólnym kolędowaniu cieszyliśmy się z mile spędzonego czasu i odczuliśmy magię nadchodzących Świąt. Każdy, kto wziął udział w tym spotkaniu z pewnością na długo zapamięta te pełne radości i wzruszeń chwile.

Po zakończonej uroczystości seniorzy otrzymali ogromne paczki ze świątecznymi potrawami i produktami spożywczymi.

Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, wzruszeń, silnych uścisków dłoni i podziękowań.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim wspaniałym osobom, które pomogły w organizacji Wigilii, poświęciły swój czas, wsparły naszą uroczystość finansowo, rzeczowo, organizacyjnie oraz zadbały o oprawę artystyczną

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)