Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

16 grudnia 2019

Czas radości i tradycji. Podczas spotkania nie zabrakło chwil wzruszenia

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony miłością, radością i # tradycjami, a także czas refleksji i spotkań z najbliższymi. Dlatego też w tym dniu nikt nie powinien być sam.

Młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętając o osobach potrzebujących z naszej gminy, zorganizowali kolejną, dziewiątą już, Wigilię dla seniorów.

Dzięki uprzejmości pani kierownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki – Ilony Kurdelskiej, 12 grudnia młodzież mogła zaprosić na świąteczne spotkanie seniorów (znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej) zarówno z Kcyni jak i z osiemnastu okolicznych wsi.

Przeprowadzenie uroczystości stało się możliwe dzięki: szlachetnej inicjatywie społeczności szkolnej ZST, hojności parafian z parafii pw.św. Michała Archanioła i pw.Wniebowzięcia NMP w Kcyni oraz dużemu zaangażowaniu i wsparciu M-GOPS oraz GCKiB w Kcyni.

Na zaproszonych gości czekały między innym przepyszne wigilijne potrawy (barszcz, paszteciki, pierogi z kapustą i grzybami,  ryby, sałatki i ciasta), a także paczki z produktami spożywczymi (podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego) oraz świąteczne prezenty przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gołańczy.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się krótkim powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – Panią Wioletę Zymni oraz wolontariuszy: Łukasza Chmurę, Agatę Szarwark i Jagodę Kątnik. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez dziewczęta z Gołańczy i wspaniały koncert kolęd w wykonaniu wolontariuszy, a także uczennic Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak oraz pani Doroty Ścibut wraz z córką Heleną.

Podczas wigilijnego poczęstunku wzruszające słowa do gości skierował ksiądz kanonik Michał Kostecki i życzenia złożył Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Pani Katarzyna Kluczyńska przekazała na ręce  Pani Wiolety Zymni specjalne podziękowania za szczególne zaangażowanie w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu, a uczestnikom spotkania życzyła ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystej, rodzinnej atmosferze i przy wspólnym kolędowaniu cieszyliśmy się z mile spędzonego czasu i odczuliśmy magię nadchodzących Świąt. Każdy, kto wziął udział w tym spotkaniu z pewnością na długo zapamięta te pełne radości i wzruszeń chwile.

Po zakończonej uroczystości seniorzy otrzymali ogromne paczki ze świątecznymi potrawami i produktami spożywczymi.

Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, wzruszeń, silnych uścisków dłoni i podziękowań.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim wspaniałym osobom, które pomogły w organizacji Wigilii, poświęciły swój czas, wsparły naszą uroczystość finansowo, rzeczowo, organizacyjnie oraz zadbały o oprawę artystyczną

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)