Czas na zebrania osiedlowe. Piotr Makarewicz obdarzony zaufaniem

fot. LZ
Po tym, jak zakończyły się zebrania sołeckie w gminie # Kcynia, przyszedł czas na osiedla. Jako pierwsi nowy zarząd z przewodniczącym na czele wybierali mieszkańcy Osiedla nr 1.
W skład osiedla wchodzą ulice Brzozowa, Bolesława Pobożnego, Ciasna, Emila Jurczyka, Garncarska, Jana Kantego, Jesionowa, Klasztorna, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Łąkowa, Modrakowa, Nakielska, Okrężna, Podgórna, Polna, 750-lecia Kcyni, Słoneczna, Szewska, Tupadzka, Wiejska, Wincentego Witosa, Wybudowanie i Wyrzyska. W sumie to aż 1011 mieszkańców uprawnionych do głosowania, jednak na zebraniu pojawiło się tylko 32 z nich.
Zanim rozpoczęły się wybory, dotychczasowy przewodniczący Piotr Makarewicz przedstawił sprawozdanie z minionej kadencji. Mówił m.in. o realizacji funduszy osiedlowych, podziękował także za współpracę.
Jak się okazało, Piotr Makarewicz był jedynym kandydatem na przewodniczącego rady osiedlowej nowej kadencji. Uzyskał poparcie 28 osób. Współpracować będzie z nim czteroosobowy zarząd w składzie: Urszula Stachowiak, Wioletta Tomczak, Stanisław Kubanek i Ewelina Piechocka.
Zebranie było okazją do rozmowy z burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą, który najpierw poinformował mieszkańców o zakończonych inwestycjach – budowie wjazdu i parkingu przy bloku na ul. Polnej 12 oraz budowie chodnika na ulicy Krzywej. W planach jest projekt budowy chodnika na ulicy Wyrzyskiej.
Członkowie osiedla mieli wiele pytań do włodarza, m.in. dlaczego nie jest budowana ulica Łąkowa, choć takie były plany, ponadto w budżecie zabezpieczono na to środki. Pieniądze zostały ostatecznie przesunięte na inny cel, a mieszkańcy, jak powiedział jeden z nich, czują się zawiedzeni. Przypomniano też inwestycję z ubiegłej kadencji, gdy za pół miliona wybudowano ulicę Szymborskiej, przy której mieszka były już radny Henryk Kuliberda.
Marek Szaruga odpowiedział, że ulica Łąkowa będzie budowana, gdy gmina otrzyma dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pytano także o drobne prace na ulicy Emila Jurczyka i możliwość zamontowania spowalniaczy na ulicy Okrężnej.
Zwracano uwagę na niebezpieczne przejście dla pieszych koło kościoła farnego i tragiczny przejazd przez ulice Sądową (to m.in. skutek reorganizacji ruchu. Rozmawiano o tym, że niebezpiecznie jest w okolicy ZST, gdzie często zbiera się młodzież. - Strach tam przejść, poza tym zostawiają po sobie bałagan! - mówili mieszkańcy. Dyrektor ZST Aleksandra Doiczmann wyjaśniła, że jest tam założony monitoring, jednak jakość nagrań jest taka, że nie da się zidentyfikować poszczególnych osób. Ponadto sprawa była niejednokrotnie przekazywana policji, jednak bez widocznych efektów.
Pojawiło się także pytanie o strefę płatnego lub czasowego parkowania w Kcyni, blok, a raczej pustostan przy ulicy Bolesława Pobożnego, warunki bytowe na komisariacie policji w mieście i plan rozwoju gminy.
Galeria













Czytaj również
- Oficjalne otwarcie podziemnego przejścia. Briefing prasowy na nakielskim dworcu
- Otwarcie parku handlowego. Mieszkańcy mają w czym wybierać
- II tura wyborów. Weźmiesz udział w głosowaniu? (sonda)
- Owocne spotkanie. W gminie powstanie tematyczna wioska?
- Europejski Korpus Radnych. Nominacje i kolejne spotkanie robocze
Dodaj komentarz
Korzystna zmiana. Wyższe limity dorabiania do emerytury i renty

Od 1 czerwca 2025 roku renciści oraz # emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), będą mogli dorabiać więcej, bez obawy, że ich świadczenie wypłacane przez ZUS zostanie zmniejszone lub zawieszone. Nowe limity miesięcznego przychodu wzrosną – niższy próg o 339,50 zł brutto, a wyższy o 630,60 zł brutto.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Gh, w dniu 08-05-2019 20:16:37 napisał:
odpowiedz
Oszust, w dniu 08-05-2019 22:37:25 napisał:
odpowiedz
seba, w dniu 08-05-2019 23:27:14 napisał:
odpowiedz
witek, w dniu 10-05-2019 19:07:39 napisał:
odpowiedz
Kłamstwomakrótkienogi, w dniu 11-05-2019 09:54:01 napisał:
odpowiedz
Tak t, w dniu 12-05-2019 06:56:57 napisał:
odpowiedz
Oskar, w dniu 12-05-2019 16:15:38 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!