80-lecie KPZSzach. Zorganizowano jubileuszowy turniej i uroczysty bankiet

fot. pow/NŁ
Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy w Nakle nad Notecią świętował 80-lecie istnienia. Z tej okazji, # w niedzielę 19 listopada zorganizowano turniej jubileuszowy oraz uroczysty bankiet.
Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00. Do sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury przybyło 53. zawodników. Turniej, zaklasyfikowany do FIDE) rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika.
Każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową. Dla trzech najlepszych szachistów w grupie OPEN, juniorów w grupach do 12 i do 16 lat oraz dla najlepszej kobiety i najlepszego mieszkańca gminy Nakło dodatkowo były puchary i dyplomy.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia klasy I - Jarosław Wiśniewski.
Najlepszymi zawodnikami w kategorii Open byli:
1 miejsce Karol Jaroch
2 miejsce Marek Olszewski
3 miejsce Piotr Konieczyński
W kategorii junior 12 najlepszy był Kacper Kacprzak, a w kategorii junior 16 pierwsze miejsce zajął Borys Paliwoda. Najlepszym zawodnikiem z gminy Nakło został Krystian Janik.
Po wręczeniu nagród odbyła się druga część jubileuszu. Zebranych uroczyście powitał prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski. Następnie, sekretarz Związku - Piotr Szybowicz przedstawił w skrócie historię związku, przypomniał o najlepszych zawodnikach, trenerach i działaczach.
Po tym podsumowaniu minutą ciszy uczczono zmarłych szachistów, a następnie uhonorowano tych, którzy poprzez swoje osiągnięcia oraz działalność w największym stopniu przysłużyli się Związkowi. A byli to:
Działacze:
Urlich Jahr z Bydgoszczy, Andrzej Michalski z Torunia, Benedykt Mroziński z Kowalewa Pomorskiego, Edward Turczynowicz z Bydgoszczy, Kazimierz Budnik z Bydgoszczy, Jerzy Śniadecki ze Żnina, Jan Nogala z Grudziądza, Janusz Augustowski z Włocławka, Przemysła Jahr z Warszawy, Piotr Szybowicz z Szubina, Waldemar Popiela z Bydgoszczy, Piotr Czarnoleski z Inowrocławia, Jarosław Wiśniewski z Nakła.
Sędziowie: Ulrich Jahr z Bydgoszczy, Paweł Jaroch z Suwałk, Michał Boroch ze Świecia, Janusz Augustowski z Włocławka, Andrzej Michalski z Torunia, Jan Szymczuk z Włocławka
Trenerzy:
Waldemar Jagodziński ze Żnina, Julian Gralka z Bydgoszczy, Jerzy Konikowski z Bydgoszczy, Andrzej Karpiński z Bydgoszczy, Grzegorz Sankiewicz z Grudziądza, Paweł Pawłowski z Torunia, Mariusz Mazalon z Bydgoszczy, Janusz Augustowski z Włocławka, Paweł Jaroch z Suwałk Andrzej Gburka z Torunia, Andrzej Michalski z Torunia, Włodzimierz Strzemkowski z Torunia
Zawodniczki i zawodnicy:
Małgorzata Wiese- Jóźwniak z Bydgoszczy, Joanna Jagodzińśka z Bydgoszczy, Hanna Jagodzińska z Bydgoszczy, Jolanta Leszczyńska (Rojek) z Włocławka, Hanna Garbowska (Jabłońska) z Grudziądza, Renata Paprocka (Bursa) z Bydgoszczy, Alicja Śliwicka Torunia, Joanna Śmiechowska z Torunia, Andrzej Maciejewski z Nakła, Jerzy Pokojowczyk z Bydgoszczy, Krzysztof Żołnierowicz ze Świecia, Włodzimierz Kruszyński, Julian Gralka z Bydgoszczy, Jerzy Konikowski z Bydgoszczy, Robert Ciemniak z Bydgoszczy, Tomasz Pacuszka z Grudziądza, Radosław Gajek z Grudziądza Michał Karpus z Grudziądza, Kacper Drozdowski z Torunia.
Po wręczeniu pamiątkowych statuetek goście wzięli udział w poczęstunku.
Galeria






















































Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!