Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 lipca 2021

104. urodziny pani Aurelii. Składamy najserdeczniejsze życzenia!

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Śmiej się z ludźmi, płacz w ukryciu, bądź lekki w tańcu, ale# nigdy w życiu – to recepta na długowieczność pani Aurelii Liwińskiej, pełnej energii mieszkanki Torunia, która w sobotę (24 lipca) świętowała swoje 104. urodziny. Nestorka, która należy do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, towarzyszy nam podczas wielu ważnych dla województwa wydarzeń i uroczystości.

- Jak co roku, w tym pięknym letnim okresie, chciałbym złożyć Pani najserdeczniejsze życzenia - przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i tego, by cały czas inspirowała nas Pani do aktywności – życzył pani Aurelii marszałek Piotr Całbecki.

Aurelia Liwińska przyszła na świat 24 lipca 1917 roku w Kołbanie na Wołyniu. Podczas wojny polsko-bolszewickiej, w 1920 roku, straciła ojca. Później, w trakcie drugiej wojny światowej, przeżyła rzeź wołyńską. Z rodzinnych stron uciekła na teren Generalnego Gubernatorstwa i aż do upadku Powstania Warszawskiego przebywała w znajdującej się pod stolicą Kobyłce. Po wojnie wyszła za mąż i zamieszkała w Iwicznej (województwo łódzkie), gdzie wychowała czworo dzieci. W centralnej Polsce razem z mężem przez wiele lat prowadziła gospodarstwo i niewielki hotel. Po jego śmierci, w 1998 roku, przeniosła się do Torunia i zamieszkałą z córką. Lubi spacery i nie odmawia dobrej nalewki. Medal Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis otrzymała z rąk marszałka Piotra Całbeckiego.

Pełny biogram

Pani Aurelii, miłośniczce koncertów i sztuki, przekazaliśmy zaproszenia do naszych instytucji kultury.

Nestorka towarzyszyła nam m.in. w trakcie obchodów stulecia urodzin patrona naszego województwa św. Jana Pawła II, podczas których podzieliła się swoimi wspomnieniami na temat papieża Polaka. Jako gość specjalny wzięła też udział w pierwszym locie nowego połączenia z bydgoskiego lotniska do Warszawy w 2019 roku. Ostatnio o pani Aurelii pisaliśmy przy okazji jej szczepienia przeciwko Covid-19.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Lukasz, w dniu 28-07-2021 00:52:35 napisał:

    wszystkiego najlepszego dla tej pani duzo zdrowka no i co 200 latek zyczyc

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa hal
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

(czytaj więcej)