Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Najlepsze kraje do życia i wychowywania dzieci

W dobie swobodnego przepływu informacji, ale także ludzi, jesteśmy w stanie zamieszkać niemal każdy zakątek świata. Wybierając odpowiednie miejsce do życia musimy sprawdzić, czy dane państwo, w którym chcemy zamieszkać zapewni nam wszystko to, co niezbędne.

Warto wziąć pod uwagę rozwój państwa, jego politykę zagraniczną, czynniki gospodarcze, ekonomiczne, łatwość w znalezieniu pracy. Możemy zająć się poszukiwaniem jej bezpośrednio na miejscu lub zadbać o to jeszcze przed wyjazdem. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników z Polski. Innym rozwiązaniem może być poszukiwanie pracy na portalach z pracą. Jednym z nich jest Pracuj.pl, który również prezentuje oferty pracy z zagranicy. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane państwa przez młodych ludzi.

Finlandia

To kraj, który słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu edukacji. Państwo przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa dzieci i ich zdrowia. Wysoki standard życia sprzyja dobremu samopoczuciu społeczeństwa oraz przyczynia się do jego rozwoju.

Dania

To kolejne państwo, które troszczy się o swoich najmłodszych obywateli. Oprócz dobrze zorganizowanego systemu edukacji, państwo przyznaje dofinansowanie na przedszkola, mieszkania dla rodzin, a rodzice, którzy samotnie wychowują swoje pociechy mogą liczyć na podwójny dodatek na dziecko.

Austria

Może pochwalić się opieką zdrowotną na bardzo wysokim poziomie. Inwestuje się tam także w edukację, która jest nowoczesna i dostępna dla każdego dziecka. Austriacy są bardzo zaangażowani w środowisko naturalne, stąd też sprawy związane z ekologią nie są dla nich obce.

Kanada

Państwo słynące z tego, że dba o przyszłe mamy. Zapewnia im dugi urlop macierzyński, który trwa 52 tygodnie oraz pewny powrót na to samo stanowisko w pracy. Łatwo uzyskać tam  różne świadczenia socjalne, które nie należą do niskich, a dzięki nim jesteśmy w stanie się rozwijać.

Szwecja

Zapewnia swoim obywatelom wysokie świadczenia rodzinne, które, podobnie jak w Kanadzie, łatwo uzyskać. Ponadto, każda rodzina otrzymuje zasiłek na dziecko, może też ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Niewątpliwie, dużą zaletą są długie urlopy rodzicielskie, trwające nawet 480 dni.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)