Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Sport

29 czerwca 2022 0

Zawody wędkarskie dla dzieci. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy

12 czerwca 2022 r. na akwenie wodnym przy ulicy Bolesława# Pobożnego w Kcyni z okazji obchodów „Dnia Dziecka 2022 w Kcyni” zostały przeprowadzone Zawody Wędkarskie dla dzieci w kategorii junior o Puchar Burmistrza Kcyni, których organizatorem był Polski Związek Wędkarski Koło Nr 92 w Kcyni.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchary Burmistrza. Kto stanął na podium?

W sobotę 18 czerwca 2022 r. od godz. 10.00 na zautomatyzowanej# Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kcyni przy ul. Poznańskiej 31 odbyły się Okolicznościowe Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchary Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 760 –Lecia nadania praw miejskich Kcyni.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

GKS Zamek Gołańcz powalczy o 1 ligę. W zespole mieszkanka naszego powiatu

W niedzielę 26.06.22 w Gołańczy odbyło się ostatnie spotkanie# rundy zasadniczej Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów. Jako gospodarze podjęliśmy drużynę KSS Husaria Lubraniec. Po zaciętym pojedynku wygraliśmy stosunkiem punktów 1679,41 do 1563,71.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 11

Międzyszkolna liga szachowa. Odbyło się 10 zawodów

W Żninie zakończyła się V edycja Enea Operator Międzyszkolnej # Ligi Szachowej w ramach projektu "Edukacja przez szachy".

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 4

Brak sędziego to nie problem. Orzeł Kcynia zmierzył się z Zielonymi Zalesie

Orzeł Kcynia w ostatnim meczu na własnym boisku w tym sezonie # piłkarskim na szczeblu B – klasy podejmował Zielonych Zalesie. Zgromadzeni kibice po raz kolejny zobaczyli zwycięstwo swojego zespołu.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 2

40-lecie sekcji szachowej. Zorganizowano turniej

W sobotę, 18 czerwca odbył się Turniej Szachowy z Okazji 40-lecia # Sekcji Szachowej BKS Chemik Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2022 0

Sukces braci Jagodzińskich. Zostali laureatami ogólnopolskich mistrzostw

Bracia Jagodzińscy z Miastowic # dwukrotnie zostali laureatami Ogólnopolskich Mistrzostw Ziemi Toruńskiej w Sachach Szybkich i Błyskawicznych 2022.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 1

Mecz z Orłem Kcynia. Padło dziesięć bramek

Nie było niespodzianki na boisku w Kołaczkowie, gdzie miejscowy # LKS nie stawił większego oporu wiceliderowi tabeli w ramach 20. kolejki rozgrywek piłkarskich B - klasy. Zawodnikiem meczu niewątpliwie Adrian Dziejak, który czterokrotnie trafił do siatki.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Mistrzostwa województwa w szachach klasycznych. Przedstawiciele powiatu wrócili z medalami

W dniach 11-12 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów w # Szachach Klasycznych.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 2

Puchary dla najlepszych. Są wyniki ulicznego biegu

W niedzielę, 12 czerwca po raz 32. odbył się bieg uliczny # im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

Zawody strzeleckie. Kto został mistrzem dwuboju?

W miniony weekend na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały przeprowadzone # zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 2

Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej. Para z Nakła zajęła drugie miejsce!

Trzynaście par, w tym trzy zespoły NTS Trójka Nakło wzięło# udział w Mistrzostwach Województwa w siatkówce plażowej, które odbyły się na obiektach Olender Beach Volley Club.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2022 0

TUZINEK CUP w Gnieźnie. V miejsce najmłodszych szczypiornistek

W sobotę nasze szczypiornistki udały się do Gniezna na# turniej rocznika 2011 - "Tuzinek Cup"

(czytaj więcej)
12 czerwca 2022 29

Niespodzianka w Sicienku. Dąb Potulice zdobywa komplet punktów!

Do bardzo ciekawego meczu doszło w 20. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy na boisku w# Sicienku. Miejscowy Gryf, czyli lider tabeli podejmował Dąb Potulice, walczący o najniższy stopień podium na koniec sezonu.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wiktoria Wołk zdecydowanie najlepsza!

W weekend, 11 – 12 czerwca 2022 r. odbywają się Młodzieżowe# Mistrzostwa Polski do 23 lat w Podnoszeniu Ciężarów w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 5

Najlepszy wynik w karierze. Eryk Kołodziejczak wicemistrzem Polski!

Od czwartku, 9 czerwca 2022 r. trwają Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce#, które odbywają się w Suwałkach.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2022 0

Hutnik bez szans na własnym boisku. 3 punkty pojechały do Kcyni

W 18. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy #Hutnik Tur podejmował na własnym boisku Orła Kcynia. Wicelider tabeli nie pozostawił rywalowi złudzeń i pewnie sięgnął po 3 punkty.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2022 0

Udany debiut policjanta w zawodach triathlonowych. Gratulujemy!

St. sierż. Łukasz Witkowski z komisariatu Policji w Mroczy #wziął udział w zawodach triathlonowych organizowanych w Żninie. Swój debiut, w tego typu imprezie sportowej, może uznać za bardzo udany.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)