Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

11 maja 2022 0

Ekologiczny ogród przy przedszkolu. Zaangażowanie było duże

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w# Kcyni „Marzenie” realizuje w Przedszkolu Miejskim w Kcyni projekt z dofinansowaniem ze środków Powiatu Nakielskiego pn. „Organizacja wyjazdu do Ogrodu Botanicznego oraz utworzenie ekologicznego ogródka przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni”.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 0

Wycieczka do Myślęcinka. Dzieciom uśmiech nie schodził z twarzy

4 maja dwie grupy z Przedszkola Miejskiego w Kcyni udały# się do Bydgoszczy celem zwiedzania Ogrodu Botanicznego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2022 0

Jubileuszowy projekt w przedszkolu. Atrakcji nie brakuje

Przedszkole Miejskie w Kcyni realizuje projekt w ramach# działań związanych z promocją jubileuszu 760-lecia Kcyni pt. ,,Moje miasto-moja historia na Pałukach”.

(czytaj więcej)
31 marca 2022 0

Burmistrz odwiedził grupę Jeżyków. Co było tematem zajęć?

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów dofinansowanych ze środków zarówno Gminy Kcynia, jak i Powiatu Nakielskiego pozyskanych przez Stowarzyszenie „Marzenie” w ramach otwartych konkursów ofert. Jednym z nich jest projekt, w ramach którego zakupiono monitor interaktywny.

(czytaj więcej)
23 marca 2022 0

Wiosenny spacer już za nimi. Dzieci zobaczyły, jak przyroda budzi się do życia

W poniedziałek, 21 marca, świętowaliśmy# pierwszy dzień wiosny.

(czytaj więcej)
18 marca 2022 0

Szkolenie w przedszkolu. Tablica interaktywna pomoże w zajęciach

16 marca w Przedszkolu Miejskim w Kcyni odbyło się# szkolenie z obsługi monitora (tablicy) interaktywnego zakupionego z pozyskanej przez działające przy naszym przedszkolu Stowarzyszenie „Marzenie” dotacji.

(czytaj więcej)
28 lutego 2022 0

Najmłodsi byli zachwyceni. Mogli obejrzeć radiowóz

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się z# dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Policyjną profilaktyką objęto 120 maluchów.

(czytaj więcej)
28 lutego 2022 0

Podróż do prehistorycznych czasów. Dzień Dinozaura w przedszkolu

Ostatnio nasze Puchatki obchodzą# same święta.

(czytaj więcej)
26 lutego 2022 0

Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Bal karnawałowy w przedszkolu

Piątek, 18 lutego 2022r. okazał się dla naszych przedszkolaków kolejnym dniem pełnym wrażeń, pozytywnej energii oraz radości.

(czytaj więcej)
22 lutego 2022 0

Święto Pizzy w przedszkolu. Tego dnia dzieci bawiły się świetnie

W minioną środę grupa Pszczółki z Przedszkola Miejskiego w# Kcyni obchodziły Święto Pizzy.

(czytaj więcej)
16 lutego 2022 0

Kcyńscy strażacy odwiedzili przedszkolaków. Dzieci były zachwycone

14 lutego 2022 r. oddział przedszkolny Biedroneczki odwiedzili# niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kcyni, a mianowicie Pan Michał Modliński ze swoimi kolegami strażakami.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2021 0

Lekcja patriotyzmu w przedszkolu. Najmłodsi śpiewali pieśni

22 grudnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Obchody związane są z ustanowionym w tym roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej świętem państwowym, które przypada 27 grudnia.

(czytaj więcej)
11 listopada 2021 0

W przedszkolu wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Akcja „Szkoła do hymnu”

Już po raz czwarty nasze przedszkole bierze udział w# akcji „Szkoła do hymnu 2021”.

(czytaj więcej)
24 września 2021 0

Święto pieczonego ziemniaka. Wspólne zabawy przedszkolaków i druhów

W dzisiejsze przedpołudnie naszą jednostkę odwiedziły maluszki z przedszkola, grupa 2.5-5 latków.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2021 0

W kcyńskim przedszkolu powstaną fotościanki. Ciekawe warsztaty

W Przedszkolu Miejskim kontynuujemy# kolejny projekt.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje. Kolejny projekt zrealizowany

24 czerwca miała miejsce prezentacja przed# społecznością przedszkolną elementów strojów zakupionych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego pn. "Doposażenie pałuckiej sekcji dziecięcej działającej przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni poprzez zakup elementów stroju pałuckiego"

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Spotkanie przedszkolaków z policjantami. Dzieci dostały odblaski

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjantki spotkały się# wczoraj z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas rozmów z przedszkolakami, mundurowe rozmawiały o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla dzieci za aktywność podczas zajęć były kolorowanki i odblaskowe zawieszki.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

Przedszkole zrealizowało kilka projektów, a to dopiero początek

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów Stowarzyszenia MARZENIE.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)