Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

02 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził powiat. Tematem drogi i czystość powietrza

W czwartek 1 grudnia gościliśmy w murach Starostwa Powiatowego Wicemarszałka Województwa Zbigniewa Sosnowskiego.# Podczas spotkania w gabinecie Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola, w którym towarzyszyli także Wicestarosta Tomasz Miłowski oraz Radny Rady Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski, poruszono wiele tematów ważnych dla społeczności naszego powiatu.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Krajowy System e-Faktur. Publiczne konsultacje projektu ustawy

Krajowy System e-Faktur coraz bliżej. Projekt powszechnego fakturowania elektronicznego jest aktualnie w konsultacjach publicznych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Uroczyste nadanie imienia. "Dom Pod Bocianim Gniazdem"

W poniedziałek, 28 listopada miało miejsce szczególne wydarzenie - symboliczne nadanie Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Paulinie #imienia "Domu Pod Bocianim Gniazdem".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Podzielili się doświadczeniami. Funkcjonariusze na UKW w Bydgoszczy

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby Więziennej usłyszeli studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. #Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 3

Pomoc humanitarna 26-letniego strażaka. Gratulacje dla wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pogratulowałem wspaniałemu przyjacielowi Ukrainy o dobrym sercu. #Marek Kończewski - 26 letni strażak jednostki ochotniczej straży pożarnej z Kowalewka od pierwszych dni wojny bez ustanku zajmuję się koordynacją oraz transportem pomocny humanitarnej do Ukrainy.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

"My też potrafimy". Kiermasz rękodzieła osób niepołnosprawnch

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie# połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Wybrano kolejną ofertę. Ostatni odcinek S10 Bydgoszcz-Toruń

W związku z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 31 października br. unieważniliśmy wybór najkorzystniejszej oferty# na projekt i budowę drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe. Po ponownej analizie, z uwzględnieniem wyroku KIO, wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner).

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Zima prawdziwie zaskoczyła. Nie starczy soli na wszystkie drogi?

Zima w tym roku naprawdę zaskoczyła, przychodząc już w połowie listopada. Zaskoczeni byli i drogowcy i kierowcy.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 18

Aż o 30% mniej ofert pracy. Niepokojące dane

Jednym z najbardziej wyraźnych oznak spowolnienia gospodarczego jest wzrost bezrobocia. Liczba osób bez pracy wzrosła# zarówno w skali całego kraju, jak i w województwie kujawsko-pomorskim. Dane za październik są niepokojące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Seria spotkań informacyjnych. Unijne rozdanie 2021-2027

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych #organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 11

Akcja społeczna zakończona sukcesem. Czas na kolejne pomysły

Miło nam poinformować, że blisko trzyletnia akcja społeczna zainicjowana przez dowódcę JOT Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku #rat.spec. Macieja Studzińskiego została zakończona sukcesem.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Ramię w ramię. Służba Więzienna i Policja na rzecz młodzieży

Funkcjonariuszki z Zakładu Karnego w Potulicach oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili #jedną z bydgoskich szkół średnich. Podczas spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zawarto elementy profilaktyki zachowań aspołecznych. Spotkanie dało także przestrzeń na przybliżenie pracy w formacji mundurowej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Dotarł pierwszy transport węgla. 100 ton na początek

29 listopada dotarł do Kcyni pierwszy transport węgla. Przyjechało łącznie 100 ton węgla, kolejne transze spodziewane są #w najbliższych dniach. Dzięki decyzji Burmistrza Kcyni Marka Szarugi o przystąpieniu gminy do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych i współpracy z podmiotami, które zdecydowały się na działanie z gminą, cena za 1 tonę węgla wynosi dla naszych mieszkańców 1850 zł.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Odbiór dokumentów dotyczących węgla. Druk upoważnienia

W przypadku, gdy odbioru faktury i dokumentu WZ uprawniającego do odbioru węgla, nie może dokonać osobiście #Wnioskodawca dla osoby, która będzie odbierała dokumenty należy dostarczyć upoważnienie, które załączone jest poniżej.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 8

Mieszkańcy zapłacą więcej. Podatki od nieruchomości w górę

Zdecydowana większość podatków od nieruchomości na rok 2023 została ustalona na maksymalnym poziomie! To decyzja większości# radnych gminy Kcynia. Mieszkańcy zapłacą więcej od 1 stycznia 2023 roku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

O bezpieczeństwie na drogach województwa. Dwudniowa konferencja

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywa się dziś i jutro (29-30 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim konferencja #poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 2

Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Statuetka dla miasta i gminy Kcynia

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu trwa ceremonia wręczenia statuetek - Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród nagrodzonych# znalazła się jedna gmina z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Debata o bezpieczeństwie żywnościowym. Jutro głosowanie

Marszałek Piotr Całbecki przebywa w Brukseli, gdzie dziś (29 listopada) będzie gościem posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi #(Agri) Parlamentu Europejskiego, poświęconego bezpieczeństwu żywnościowemu. Jutro (30 listopada) w Europejskim Komitecie Regionów debata plenarna zakończona głosowaniem nad przygotowanym przez gospodarza naszego województwa projektem opinii w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)