Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

29 czerwca 2022 0

Festyn Rodziny w Górkach Zagajnych. Mieszkańcy miło spędzili czas

W niedzielę 26 czerwca 2022r na boisku sportowym odbyła się impreza# z okazji Dnia Dziecka połączona z powitaniem wakacji zorganizowana przez sołectwo Górki Zagajne.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 8

Harcerska brać w Kowalwku. Najlepsi snajperzy otrzymali nagrody

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca br. Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego odwiedzili nakielscy harcerze, którzy zaplanowali zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zespół Folklorystyczny Sadkowianie na festiwalu. Zdobyli trzecie miejsce!

26 czerwca Zespół Folklorystyczny Sadkowianie uczestniczył w XI Festiwalu Pieśni Ludowej i Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Ostatni czwarty rajd za nami. Rowerzyści pokonali ponad 50 km!

Ostatni czwarty rajd rowerowy w ramach rywalizacji O Puchar Rowerowej Stolicy Polski za nami.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Festynu Rodzinnego w Kowalewku. Było bardzo miło, głośno i radośnie

W ramach współpracy z OSP JRS w Kowalewku Gminny Ośrodek Kultury# w Sadkach został zaproszony do wzięcia udziału w organizacji zabaw dla najmłodszych uczestników niedzielnego Festynu Rodzinnego w Kowalewku.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Jubileusz 10-lecia UTW. Było wiele wykładów, spotkań, wycieczek

W minioną środę 22 czerwca w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki #w Kcyni odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład „Tajemnica gen. Grota-Roweckiego” wygłosił Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy prof. Marek Chamot. Spotkanie było ostatnim, kończącym rok akademicki 2021-2022 i połączone było z Jubileuszem 10-lecia działalności UTW.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 2

Dla dzieci i młodzieży. Propagowano elementy ratownictwa

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wczesnej wiosny #jest zaangażowana w organizację zajęć integracyjnych oraz szkoleniowych dla dzieci i młodzieży zarówno z terenu powiatu nakielskiego jak również z innych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Głównym celem prowadzonych zajęć jest integracja na świeżym powietrzu oraz propagowanie elementów ratownictwa i zachowań prewencyjnych w trakcie codziennych obowiązków oraz zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jubileusz 10-lecia Klubu Aktywnego Seniora. Były gratulacje, podziękowania i życzenia

W środę 15 czerwca w murach Gminnego Centrum Kultury i# Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbyło się kolejne Jubileuszowe spotkanie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Na żołnierską nutę. VI Festiwal Piosenki Turystycznej za nami

VI Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Więcbork, 22 czerwca 2022 r. odbył się pod hasłem: "Na żołnierską nutę".

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Trzeci rajd w ekstremalnych warunkach. Uczestnicy pokonali ponad 40 kilometrów

Rajdy organizowane są przez Referat Edukacji UM, a prowadzącym na trasie był # Jacek Maćkowski.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2022 7

Rowerowa Stolica Polski. Uczestnicy rajdów dotarli na przystań

18 czerwca w ramach Rowerowej Stolicy Polski przeprowadzono# dwa rajdy rowerowe. Miejscem docelowym każdego z nich była Przystań Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2022 0

III profilaktyczny rajd rowerowy. Na uczestników czekało wiele atrakcji

Poniedziałek 13 czerwca br. teren strzelnicy sportowej JRS w # Kowalewku oraz przyległe miejsce startów i lądowań odwiedziła młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody z Laskownicy biorąca udział w III Profilaktycznym Rajdzie Rowerowym "Bezpieczne Wakacje”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Historia Bydgoszczy w 100 przedmiotach. Był też czas na indywidualne rozmowy z autorem

9 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie z cyklu "Ciekawość świata",# na które zaproszony został Krzysztof Drozdowski - prezes Fundacji Historycznej im. Mariana Rejewskiego, autor ponad 20 książek o historii regionu, popularyzator historii Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 1

Rodzinny piknik za nami. Było wesoło i smacznie

W niedzielę, 12 czerwca 2022 r. odbył się piknik rodzinny "Dzień Rodziny" zorganizowany przez Sołectwo Żarczyn oraz nasze KGW.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Jury oceniło ponad 40 prezentacji muzycznych. Są wyniki festiwalu w Olszewce

W piątek, 10 czerwca w Olszewce odbył się XII Międzydekanalny Festiwal # Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”. Organizatorem festiwalu była Fundacja w Kuźni, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza ora parafia pw. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Wakacyjne Juwenalia. Klub seniora z Zamościa nad morzem

Klub seniora "Zawsze razem" z Zamościa wyjechał do gościnnego Rewala w dniach od 2-9 czerwca.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Drugi, tegoroczny rajd Nordic Walking. Zapraszamy na kolejne "Sołectwa z kijkami"

Ponad 30 uczestników przemierzyło trasę z# Kcyni, przez Żurawię, by docelowo dotrzeć przed budynek GCKiB w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 12

Śpiewaj Panu! Trwa XII Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej

10 czerwca przy kościele filialnym pw. Matki Bożej Siewnej w Olszewce rozpoczął się XII # Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej "Śpiewaj Panu". Wydarzenie zapoczątkowała msza święta w miejscowej kaplicy.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)