Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 kwietnia 2024 0

Do szkoły zawitał ratownik medyczny. Uczniowie mieli wiele pytań

W dniu 11 kwietnia 2024 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej #w Rozstrzębowie Pana Bartosza Andrzejewskiego (ratownika medycznego i zarazem przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni).

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Teatr lalkowy w wykonaniu uczniów. Przedstawienie pełne radości

W tym tygodniu, podczas edukacji #polonistycznej , uczniowie klasy II i klasy III Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie przygotowywali teatr lalkowy.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Tydzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczne posiłki

W dniach od 8 do 12 kwietnia w Szkole Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni świętowaliśmy tydzień zdrowego śniadania.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Pasjonat przyrody w szkole. Wyjątkowe spotkanie z Jurkiem Napierałą

We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Jurkiem Napierałą, który znany jest wśród kcyńskiej społeczności jako fotograf i miłośnik leśnych zwierząt.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Cykl spotkań z doradztwa zawodowego. Ciekawe zajęcia w Rozstrzębowie

W czwartek, 4 kwietnia w Szkole Podstawowej #w Rozstrzębowie gościliśmy Panią Sylwię Tomaszewską - przedstawiciela OHP Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Młodzież ze Słowenii ponownie w Samostrzelu. Atrakcyjny program pobytu

Od 02. do 11. kwietnia br. w Polsce przebywała trzydziestoosobowa# grupa młodzieży wraz z opiekunami z Biotechnologicznego Centrum w Naklo w Słowenii.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Aula wypełniona po brzegi. Różne aspekty szkoły

Staszic - Drzwi Otwarte 2024.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

"Szósta edycja potyczek z historią". Wyłoniono laureatów

12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej# im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Szkołę Podstawową im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Czteroosobowa reprezentacja w Samostrzelu. Sukces sportowy uczniów

W dniu 12 kwietnia 2024r w czteroosobowym składzie# udaliśmy się finał powiatowy w tenisie stołowym organizowany przez Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

Drzwi otwarte w nakielskim "Staszicu". Duże zainteresowanie szkolną ofertą

W okresie wiosennym uczniowie ósmych klas szkół podstawowych# poważnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły, w której będą kontynuować swoją naukę. Aby ułatwić im wybór, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Nakle zorganizował tradycyjne wydarzenie pn. Drzwi Otwarte. W sobotę, od samego rana szkoła została otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

Konkurs literacki "List do przyjaciela". Uczniowie z Dziewierzewa nagrodzeni

I miejsce oraz wyróżnienie #w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Literackim - "List do przyjaciela".

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Uczniowie obchodzili Dzień Świętego Patryka. Było żywiołowo i radośnie

Pod koniec marca „zazieleniło się” na korytarzach #Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. Tego dnia wszyscy uczniowie włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka, które miało przybliżyć wszystkim kulturę Irlandii.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Wycieczka uczniów do Gniezna. Wizyta studyjna w dawnej stolicy Polski

Poranny wypad rozpoczęliśmy #od kierunku w stronę Gniezna. Jako pierwsze miejsce docelowe wybraliśmy Sklep Polski, czyli lider wśród polskich firm sektora handlu hurtowego artykułami FMCG.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Spektakl teatralny spodobał się uczniom. Zakończenie było zaskoczeniem

Uczniowie kl. Ia i Ic wraz z# Paniami: J. Soja, M.Grotkowską, K.Soja, A.Miszewską ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni wybrali się na wycieczkę do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią na spektakl teatralny pt. "Czerwony Kapturek" wystawiony przez Teatr Wrocławski.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Co przygotowali organizatorzy? Drzwi Otwarte w Staszicu

Kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się #nad wyborem szkoły średniej? Nie ma na co czekać!!! Ósmoklasiści i ich szacowni Rodzice!!! Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią!

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 0

"Gramy w Ręczną". Szkoła w Kcyni zakwalifikowana do programu

Szkoła Podstawowa #im. Jana Czochralskiego w Kcyni po raz kolejny zakwalifikowała się do programu „Gramy w Ręczną”, którego organizatorami są Związek Piłki Ręcznej z siedzibą w Warszawie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Czekają treningi, turnieje i dużo świetnej zabawy poprzez sport.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 0

Uczniowie zainteresowani tematem wojska. Wkrótce wizyty studyjne

W środę, 3 kwietnia #Pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska gościła Pana mjr. Bogdana Lewandowskiego z WCR w Bydgoszczy. Powodem spotkania było zainteresowanie uczniów tematem wojska, a także rozpoczęty cykl spotkań.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)