Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

30 września 2023 0

Drugoklasiści uczcili Dzień Chłopaka. Perfekcyjne przygotowanie

W piątek, 29 września w klasie drugiej w Szkole Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie pod kierunkiem wychowawcy p. Anny Okrutnik-Straszewskiej miało miejsce miłe wydarzenie.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Zajęcia edukacyjne dla drugoklasistów

Sprzątanie Świata! Jak, co roku wrzesień przypomina nam o# konieczności dbania o naszą planetę.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę

21 i 28 września 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej# w Nakle nad Notecią został przeprowadzony cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie pierwszej klasy Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Wizyta w przepięknym ogrodzie. Dzieci pod wrażeniem

W czwartek, 28 września uczniowie klasy pierwszej oraz #nasze przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie odbyły wizytę w przepięknym ogrodzie "Sielskim zakątku" Państwa Justyny i Romana Kociołków.

(czytaj więcej)
27 września 2023 1

Uczniowie świętowali półmetek nauki. Połowinki ZST w Kcyni

22 września 2023 r. uczniowie klas 3 liceum oraz 3 i 4 technikum Zespołu Szkół #Technicznych w Kcyni świętowali półmetek nauki w naszej szkole.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli

Wybrano nowy skład Samorządu Uczniowskiego w Szkole #Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Pogadanki profilaktyczne. Wizyta policjantki w szkole w Dziewerzewie

Policjantka omówiła wiele różnych tematów związanych z# bezpieczeństwem, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
22 września 2023 0

Trening biegowy w Gołańczy. Uczniowie doskonale wywiązali się z zadania

21 września uczniowie klasy sportowej o profilu #piłka ręczna ręczna Va ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni po raz pierwszy pojechali do Gołańczy na bieżnie tartanową, gdzie dzięki uprzejmości grupy biegowej "Team RUN Gołańcz" odbyli wspólny trening biegowy.

(czytaj więcej)
21 września 2023 0

"Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję

Jak co roku, również uczniowie #klas I-III włączyli się w ogólnopolską 30. Akcję „Sprzątanie świata - Polska”. Myślą przewodnią tegorocznej akcji było hasło: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

(czytaj więcej)
21 września 2023 0

Zaangażowani w "święto ekologii". Sprzątanie rozpoczęła klasa czwarta

Już po raz 30, w całej Polsce, w trzeci weekend września odbywa się# Akcja "Sprzątanie świata". Również nasi uczniowie zaangażowali się w to "święto ekologii".

(czytaj więcej)
18 września 2023 0

Wycieczka do Biskupina. Poznali historię kultury słowiańskiej i pałuckiej

18 września 2023 roku (poniedziałek) 31 uczniów Szkoły Podstawowej# w Mycielewie, wybrało się na całodniową wycieczkę do Biskupina w ramach XXVIII Festynu Archeologicznego: „My Słowianie”.

(czytaj więcej)
17 września 2023 1

Było kilka nieprawidłowości. Co wykazały kontrole?

W ciągu ostatniego roku, zostały przeprowadzone kontrole w jednostkach #organizacyjnych podlegających i nadzorowanych przez burmistrza Kcyni. Co wykazały?

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Uroczysta Msza Odpustowa. Ósmoklasiści pielgrzymowali do Kcyni

Już tradycyjnie, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego uczniowie #klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Mycielewie wspólnie z pielgrzymami z Szubina podążali do Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni, aby wziąć udział w uroczystej Mszy św. odpustowej.

(czytaj więcej)
14 września 2023 0

Konferencja dla młodzieży. Uczniowie poznali historię rodziny Ulmów

Beatyfikacja Rodziny Ulmow stała się dla naszej społeczności# szkolnej ZST w Kcyni okazją do zgłębienia i poznania ich życia.

(czytaj więcej)
12 września 2023 0

Pierwsze twórcze wyzwania. Mali artyści na zajęciach

Pierwsze zajęcia edukacji plastycznej w Szkole Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie i pierwsze twórcze wyzwania.

(czytaj więcej)
09 września 2023 0

Mechanicy z "Żeglugi" na sympozjum w Lublinie. Szkolenie i integracja

Uczniowie technikum mechanicznego z #Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle wzięli udział w wyjątkowy wydarzeniu, które z pewnością stanie się dla nich jednym z najważniejszych momentów tego roku szkolnego.

(czytaj więcej)
07 września 2023 0

Spotkanie policjantów z uczniami. Działania profilaktyczne w szkołach

O bezpieczeństwie dzieci podczas drogi do szkoły, a także kontaktach z #osobami obcymi opowiadali policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

(czytaj więcej)
06 września 2023 0

Pogadanki o bezpieczeństwie. Wizyta funkcjonariuszy w szkole

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego #2023/2024 Funkcjonariusze Policji odwiedzili Szkołę Podstawową w Mycielewie.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)