Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

03 grudnia 2022 0

Próbna ewakuacja. O zasadach zachowania w niebezpiecznej sytuacji

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie są już po próbnej ewakuacji.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Atrakcyjna wycieczka do Torunia. Kolejny raz zwiedzali Polskę

We wrześniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie złożyła do MEiN dwa wnioski o udzielenie wsparcia #finansowego na realizację wycieczek w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Wnioski zyskały aprobatę, w związku z czym placówka otrzymała zakładane kwoty.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Konkurs literacki "Jesienne inspiracje". Wyłoniono zwycięzców

Konkurs literacki „Jesienne inspiracje” odbył się w dwóch grupach wiekowych kl. IV-VI i kl. VII-VIII, w kategoriach opowiadanie lub wiersz,#którego tematem była kolorowa jesień.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Miss i Mister Życzliwości. Nagrodzeni podczas apelu

W poniedziałek, 28 listopada podczas apelu zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski podczas# Tygodnia Życzliwości i Tolerancji.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Realizowali projekt. "Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji"

W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kilku projektach na organizację dodatkowych zajęć dla uczniów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Laboratoria Przyszłości. Nieodzowny sprzęt w czasie zajęć

W poniedziałek, 28 listopada podczas lekcji techniki uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wykonywali prace z drewna.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 0

Pozytywne nakrycia głowy. Finał Tygodnia Życzliwości i Tolerancji

Na zakończenie Tygodnia Życzliwości i Tolerancji, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski #w Szkole Podstawowej w Dobieszewie, miała miejsce inicjatywa zachęcająca uczniów klas IV-VIII do przyjścia do szkoły z "pozytywnym" nakryciem głowy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Dzień Pluszowego Misia. Wspólna zabawa i degustacja miodu

Tradycja Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia ma już 120-letnią historię. Ustanowiono go w Stanach Zjednoczonych w 1902 roku.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Puzzle literackie. Kreatywność uczniów z klasy szóstej

24 listopada, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Dobieszewie, podczas zajęć kreatywnych, wykonali #własnoręcznie puzzle nawiązujące do poznanego na języku polskim fragmentu powieści Joanny Fabickiej pt. "Rutka".

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Wiedzą dużo o Powstaniu Wielkopolskim. Wyłoniono laureatów konkursu

23 listopada 2022 roku w Muziem Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyła się XXIV edycja konkursu #„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych ”. W tym roku zgłosiło się pięć szkół z terenu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Dzień Życzliwości i Praw Dziecka. Animacyjny filmik i prezentacja

W dniu dzisiejszym uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie #nie przypadkiem przyszli ubrani w kolorystyce niebieskiej i żółtej.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

Tropikalny klimat i niezwykła scenografia. Podsumowanie projektu

W poniedziałek, 22 listopada odbyło się podsumowanie projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”.

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Tydzień Życzliwości i Tolerancji. Uczniowie przygotowali plakaty

Dzisiaj, podczas apelu, przedstawicielki Samorządu Szkolnego : Nadia Hudzińska i Maja Piechocka, przedstawiły starszym uczniom #Szkoły Podstawowej w Dobieszewie harmonogram "Tygodnia Życzliwości i Tolerancji".

(czytaj więcej)
20 listopada 2022 0

"Co kryją archiwa IPN”. Uczniowie zwiedzali magazyny z dokumentacją

W dniu 18 listopada 2022 r. grupa uczniów klas I liceum i technikum informatycznego pod opieką nauczycieli Marcina Lisieckiego #(organizatora), Katarzyny Łyszczarz i Marka Wojciechowskiego udała się do Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Źródła mówią” cyklu edukacyjnego pt. „Lekcje archiwalne - Co kryją archiwa IPN”.

(czytaj więcej)
20 listopada 2022 0

Ponad 70 nowych książek. Narodowy Program Wspierania Czytelnictwa

Biblioteka szkolna w Dobieszewie wzbogaciła się o 74 nowe pozycje książkowe w ramach Narodowego Programu Wspierania Czytelnictwa.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 0

"Duży czyta małemu". Wyniki konkursu pięknego czytania

Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu pięknego czytania w klasach I-III połączoną z cyklicznym działaniem biblioteki szkolnej# "Duży czyta małemu".

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 5

Próba przed egzaminem. Dzisiaj ósmoklasiści mierzą się z matematyką

Od wczoraj w niektórych szkołach podstawowych naszego powiatu trwa próbny egzamin ósmoklasisty.# Dzisiaj uczniowie zmagają się z matematyką.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Konkurs historyczny. Nagrody książkowe dla laureatów

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs historyczny #pod hasłem: "Droga Polski do odzyskania niepodległości", który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii p. Ewelina Cieżak-Iwińska.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)