Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 marca 2023 0

Przeprowadzono kolejne warsztaty dla uczniów. Wyjątkowe palmy z Pałuk

Kolejne warsztaty pałuckie z wykonywania tradycyjnej palmy wielkanocnej naszego regionu Pałuki.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Projekt "East or West Kcynia is The Best". Zajęcia z uczniami

W poniedziałek, 27 marca rozpoczęliśmy część szkoleniową projektu "East or West Kcynia is The Best"#, który został dofinansowany przez Gminę Kcynia.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Akcja przerosła oczekiwania. Wolontariusze zebrali 390 kg żywności

Zespół Szkół Technicznych w Kcyni rozpoczął przygotowania do Wielkanocy #zbiórką we współpracy z MGOPS w Kcyni i Bankiem Żywności.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Sukces Marcina Wilka. Uczeń finalistą konkursu kuratoryjnego z historii

W dniu 8 marca 2023 roku Marcin Wilk, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie#, uczestniczył w etapie wojewódzkim konkursu kuratoryjnego z historii.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Konkurs "Od technika do logistyka". Sukces Kajetana Solety z Żeglugi

W czwartek, 23 marca 2023 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego# w Nakle nad Notecią odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego „Od technika do logistyka".

(czytaj więcej)
25 marca 2023 1

Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły

25 marca w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zorganizowano# coroczne "Drzwi Otwarte". Wydarzenie to skierowane było do uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w nakielskim "Ogólniaku".

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Ogólnopolski Konkurs "Od technika do logistyka". Udział uczniów Żeglugi

Dnia 23.03.2023 r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali wzięli udział# w Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym „Od Technika do Logistyka” .

(czytaj więcej)
22 marca 2023 0

Uczniowie z wizytą na wydziale chemii UMK. Pouczające warsztaty

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Chochralskiego w Kcyni rozpoczęli obchody# 70 – tej rocznicy śmierci patrona szkoły na wydziale chemii w Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

(czytaj więcej)
19 marca 2023 0

Przygotowania do niedzieli palmowej. Uczniowie tworzyli kropidła pałuckie

Czas przed niedzielą palmową jest bardzo pracowity.

(czytaj więcej)
18 marca 2023 3

Ósmoklasiści w gościnnych progach Staszica. Poznali szkołę "od środka”

W sobotę, 18 marca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle licznie odwiedzili ósmoklasiści.# Uczniowie przybyli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Młodzież tworzyła kropidło pałuckie. Warsztaty ciekawą lekcją dla uczniów

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej w Dziewierzewie odbyły się warsztaty pałuckie.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek. Zabawa była przednia

Dnia 8 marca tradycyjnie w Szkole Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie męska część# społeczności uczniowskiej przygotowała# niespodziankę dla swoich koleżanek.

(czytaj więcej)
15 marca 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Zawodowiec Roku 2022. Magdalena Wyczańska - Jabłkowska laureatką

14 marca 2023 roku podczas uroczystej Gali w Warszawie przedstawiono #wyniki I edycji konkursu organizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź pod nazwą Zawodowiec Roku 2022.

(czytaj więcej)
15 marca 2023 0

Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. Uroczysty apel ku pamięci Niezłomnych

1 marca w Szkole Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie obchodziliśmy Dzień #Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uroczysta akademia z tej okazji odbyła się w naszej szkole dzień później.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 0

Drzwi otwarte w Staszicu. Szkołę odwiedzą ósmoklasiści

Kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? A może już wiesz, że to ma być# Staszic i chcesz poznać naszą ofertę? A może jesteś rodzicem, który zastanawia się nad przyszłością swojego dziecka?

(czytaj więcej)
14 marca 2023 0

Włoskie smaki w przedszkolu. Popisy małych szefów kuchni

W minionym tygodniu sale przedszkolne Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w# Dziewierzewie zamieniły się we włoskie pizzerie.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Kolejne zajęcia profilaktyczne. Spotkanie uczniów z policjantami

Policyjna profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w dwóch szkołach na terenie# nakielskiej gminy. Podczas spotkań młodzież dowiedziała się jak przepisy regulują ich odpowiedzialność prawną. Natomiast najmłodsi uczyli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Eliminacje z udziałem uczniów Żeglugi

Jak co roku uczniowie technikum Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle uczestniczyli w #eliminacjach internetowych XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2023.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)