Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

18 maja 2022 12

Mrotecka lokomotywa nie zwalnia tempa. Dobry mecz Felippe Eduardo

Chyba już nikt i nic nie zatrzyma mroteckiego Tarpana w drodze po# awans do A – klasa. Tym razem o sile podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego przekonał się Myśliwiec Gostycyn.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zwycięstwo na koniec rozgrywek. Sytuacja zmieniła się po przerwie

Udanie zakończyły rozgrywki# Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodziczki zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia. W ostatnim spotkaniu pokonały MKS Brodnica II 22-18.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwsza połowa załatwiła sprawę. Wygrana Dębu w Turze

Podbudowany ubiegłotygodniową wygraną w# Nakle zespół Hutnika Tur w 16. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku Dąb Potulice. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie 3 punkty.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 2

Srebro i Brąz Zofii Napieralskiej podczas mistrzostw Europy w karate

14 maja br. w Hamburgu zostały rozegrane# międzynarodowe zawody karate, które zgromadziły zawodników z piętnastu państw w tym z kolebki tej dyscypliny kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Marcelina Woźniak wywalczyła drugie miejsce w Siedlcach. Gratulujemy!

W dniach 12-15 maja w Siedlcach odbyły się# Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Drużyna Zamku liczyła 10 reprezentantów. Wśród zawodników była też Marcelina Woźniak, mieszkanka Chwaliszewa.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet. Dwa starty dwa medale

W Suwałkach dobiegła końca rywalizacja XXXVIII OOM - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Zakład Poprawczy z Kcyni wywalczył drugie miejsce. Gratulujemy!

Drużyna reprezentująca kadrę Zakładu Poprawczego# w Kcyni zajęła II miejsce podczas Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla nieletnich w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Trzemesznie.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 10

Kolejny krok zrobiony. Popis strzelecki Tarpana Mrocza

Pewnie zmierzający po awans do# A – klasy mrotecki Tarpan na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich B – klasy wybrał się do Skarpy. Miejscowy KS Gryf nie miał wiele do powiedzenia i uległ aż 0:16.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 1

Gościnni nakielanie. Wystąpiło 9 par z trzech powiatów

Goście z Więcborka zwyciężyli w turnieju brydżowym w# Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 3

Mecz walki w Potulicach. Orzeł z kompletem punktów

Dużo walki i emocji, niekoniecznie jednak# sytuacji bramkowych miało miejsce w meczu czołowych zespołów grupy III, bydgoskich rozgrywek piłkarskich B – klasy. Dąb Potulice na własnym boisku podejmował MLKS Orzeł Kcynia.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 0

Akademickie mistrzostwa w karate. Wystartowali zawodnicy Yamabushi

Troje zawodników Klubu Yamabushi wzięło udział w# Akademickich Mistrzostw Polski w Karate. Sportowa rywalizacja odbywała się w dniach 7-8 maja w hali sportowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 2

Zawody zgromadziły szachistów z całej Polski. Sukces Julii Rocławskiej

3 maja odbył się XXIV Turniej Szachowy PITS w# Wapnie.

(czytaj więcej)
06 maja 2022 0

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Dzisiaj zobaczymy Monikę Marach

Od 2 maja w Heralkionie trwają mistrzostwa świata do# lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących znajduje się Monika Marach z Tarpana Mrocza. Sztangistka wystartuje w kategorii 71 kg dzisiaj w godzinach popołudniowych. Życzymy powodzenia! O wynikach z pewnością poinformujemy. Przypominamy, że wszystkie starty można oglądać na kanale IWF na youtube.

(czytaj więcej)
05 maja 2022 5

Kolejne, pewnie zdobyte 3 punkty. Tarpan zrewanżował się LZS Wałdowo

Zmierzający pewnym krokiem po awans do A – klasy mrotecki# Tarpan w kolejnym meczu rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku LZS Wałdowo. Goście jako jedyni w tym sezonie znaleźli sposób na pokonanie lidera tabeli, więc podopieczni Pawła Mądrzejewskiego pałali żądzą rewanżu.

(czytaj więcej)
04 maja 2022 1

Hutnik postraszył w pierwszej połowie, ale 3 punkty pojechały do Sadek

Choć po pierwszej połowie Hutnik Tur niespodziewanie prowadził #z wyżej notowanym GLZS – em Sadki, to nie był w stanie dowieźć do końca korzystnego rezultatu. Bohaterem gości niewątpliwie Kacper Górny, który skompletował klasycznego hat - tricka.

(czytaj więcej)
04 maja 2022 0

"Majówka z Baśką". W rozgrywkach udział wzięło 80 osób

2 maja br. do Wiela na "Majówkę z Baśką zjechali się miłośnicy tej gry. Zjawiło się dość liczne grono bo około 80 osób.

(czytaj więcej)
04 maja 2022 2

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Pracy. Zobacz wyniki

W tegorocznej edycji wystartowało 34 zawodników z# Nakła nad Notecią, Paterka, Kcyni, Łochowa, Ślesina, Występu i Mroczy.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)