Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Sport

21 lipca 2024 0

Wypłaty w przyszłym tygodniu. Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich

W tegorocznym naborze wniosków o przyznane wsparcia# do przezimowanych rodzin pszczelich złożono ponad 44 tys. wniosków. Do rozdysponowania w ramach dofinansowania realizowanego w formule pomocy de minimis w rolnictwie jest 80 mln zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wydawanie decyzji o przyznaniu pomocy, a w następnym tygodniu planowane jest rozpoczęcie wypłat.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 24

Wstępny podział grup w sezonie 2024/2025. Zapowiada się ciekawie

Zespoły z powiatu nakielskiego poznały wstępny podział na grupy# w ligowych i klasowych rozgrywkach piłkarskich w sezonie 2024/2025. Jak zwykle najciekawsza będzie grupa III B – klasy.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 5

Puchar Polski na szczeblu K–PZPN. Zespoły z powiatu poznały rywali

Do początku nowych rozgrywek zostało jeszcze kilka tygodni#, ale to nie znaczy, że w środowisku piłkarskim nic się nie dzieje. W minionym tygodniu Wydział Gier i Ewidencji K - PZPN rozlosował pary Okręgowego Pucharu Polski, w którym udział wezmą zespoły z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 1

Duża aktywność klubowych działaczy. Dąb Potulice mocno się zbroi

Przerwa letnia w rozgrywkach piłkarskich na niższych szczeblach# trwa w najlepsze. I o ile piłkarze mogą korzystać z pięknej pogody, tak już działacze poszczególnych klubów muszą działać i kompletować kadry na nadchodzące dużymi krokami zmagania w nowych sezonie.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 0

Pierwsze oficjalnie spotkanie w sezonie 2024/2025. Mecz w Chwaliszewie

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu #Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zmierzymy się z A-klasowym Tarant Wójcin.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0

Ambitne plany młodego nakielanina. Wywiad z Dawidem Bembnistą

Piłka nożna w powiecie nakielskim cieszy się bardzo dużym #zainteresowaniem, ale w porównaniu choćby do podnoszenia ciężarów, lekkoatletyki czy siatkówki brakuje międzynarodowych sukcesów. Jest wiele ośrodków treningowych, ale brakuje odpowiednio dobrych piłkarzy. Nadzieją na poprawę tego smutnego obrazu jest młody nakielanin Dawid Bembnista, który w barwach Empoli został drużynowym wicemistrzem Włoch u17.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 2

Górskie samochodowe mistrzostwa Polski. Wojciech Bejgerowski na podium

Niezmiernie miło nam poinformować, że klubowicz #Mundurowego Klubu Strzeleckiego JRS z Kowalewka znalazł się na podium 27 Grand Prix Sopot-Gdynia Górskiego wyścigu samochodowego nad morzem.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0

Trzecia odsłona Olszewka Cup 2024. Triumfował Piotr Słojewski

W trzeciej odsłonie Olszewka Cup 2024 triumfował #Piotr Słojewski z wynikiem 60 uderzeń. Drugi był Piotr Wesołek (63), a trzeci Janusz Rutkowski (64).

(czytaj więcej)
15 lipca 2024 0

Umowa przedłużona na kolejny sezon. Andrzej Linetty nadal trenerem Orła

Andrzej Linetty trenerem Orła w sezonie #2024/2025.

(czytaj więcej)
15 lipca 2024 0

I Letni Turniej Steela. Przy tarczach walczyło 27 zawodników

W niedzielę 14.07.2024 w Restauracji "Taverna" odbył się# pierwszy turniej z cyklu Letnich Turniejów Steela.

(czytaj więcej)
15 lipca 2024 4

Zawody zgromadziły kilkudziesięciu strzelców. Oddano hołd żołnierzom

W miniony weekend na terenie strzelnicy# w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
14 lipca 2024 0

Eryk Kołodziejczak mistrzem Polski. Najlepszy w rzucie oszczepem

Drugi dzień Mistrzostw Polski U23# w Lublinie i drugie mistrzostwo Polski. Tym razem najlepszy w rzucie oszczepem 800g okazał się Eryk Kołodziejczak.

(czytaj więcej)
14 lipca 2024 0

Sukces w Lublinie. Aleksandra Nowaczewska mistrzynią Polski

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Lublina gdzie odbywają się# 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0

Kilkumiesięczna rywalizacja strzelecka. Ogłoszono zwycięzców

W środę 19 czerwca 2024 r. po kilkumiesięcznej rywalizacji strzeleckiej# z karabinka pneumatycznego ogłoszono zwycięzców Kcyńskiej Otwartej Ligi Strzeleckiej 2024 o Puchary Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
06 lipca 2024 0

Strażacki turniej piłki nożnej. Zwycięzcą OSP Żurawia

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Gminy# Drużyn OSP dokonali Zastępca Burmistrza Kcyni Adam Kontowicz, kierownik Referatu Sportu Rafał Woźniak oraz pracownik ds. sportu Ryszard Hanioszyn. Pomysłodawcą turnieju jest naczelnik jednostki OSP Górki Zagajne Łukasz Jachim. Turniej sędziował Jarosław Kurtysiak, a nad jego przebiegiem od strony technicznej czuwali Marek Sobczak i Mirosław Grabarski.

(czytaj więcej)
06 lipca 2024 0

Sukces Dawida Wegnera. Będzie reprezentował Polskę na igrzyskach

Wspaniałe wieści! W wyniku relokacji zawodnik nakielskiego klubu# LUKS Start Nakło Dawid Wegner będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Paris 2024.

(czytaj więcej)
05 lipca 2024 2

Julia Szczepaniak na najwyższym stopniu podium. Ogólnopolska olimpiada

XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich# w Biłgoraju. Za nami rywalizacja dziewcząt w trzeciej kategorii wagowej do 59 kg, w ramach pierwszego dnia turnieju.

(czytaj więcej)
05 lipca 2024 7

Kacper Gieryk zmienił klub. Wzmocnił skład lubelskiej drużyny

Z ogromną radością ogłaszamy#, że do naszej drużyny Lubelskie Perła Polski Cycling Team dołącza nowy zawodnik. To kolarz, z którym rozmowy prowadziliśmy już na jesieni zeszłego roku.

(czytaj więcej)
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)