Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

Konkursy

27 marca 2023 0

"Zwierzaki wierszem malowane". Wyłoniono laureatów konkursu

Pragniemy poinformować o rozstrzygnięciu Powiatowego Konkursu Logopedycznego #pt. "Zwierzaki wierszem malowane". Konkurs adresowany był do dzieci z powiatu nakielskiego, które objęte są rocznym przygotowaniem przedszkolnym i uczęszczają na zajęcia logopedyczne w swoich placówkach.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 9

VII Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży. 57 utalentowanych pianistów

25 marca w Nakielskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się VII odsłona Konkursu Pianistycznego# dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Muzyczne zmagania trwały niemalże cały dzień, a pod wieczór poznaliśmy laureatów. Kto zdaniem jury okazał się najlepszy?

(czytaj więcej)
22 marca 2023 1

Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach. Do finału zakwalifikowano 45 osób

22 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego #o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Uczestników konkursu przywitał marszałek Piotr Całbecki. Tegoroczne hasło konkursu to „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Koncert Zbigniewa Zaranka w regionie. Wygraj podwójny bilet!

Koncert Zbigniewa Zaranka i The Last Train już 25 marca 2023 roku w Żnińskim Domu Kultury. Do wygrania dwie podwójne wejściówki na nadchodzące wydarzenie.

(czytaj więcej)
12 marca 2023 0

Konkurs Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych. Czekają nagrody

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy organizuje Konkurs #Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych w związku z realizacją projektu pn. „Nie zapomnij o rzemiośle – działania promocyjno-edukacyjne KPIRiP w Bydgoszczy” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030”. Okres realizacji projektu od 08.09.2022 r. do 31.12.2023 r.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 1

"Projekt z ZUS". Konkurs z nagrodami dla uczniów szkół podstawowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w #konkursie na najlepszą pracę, która wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. I etap konkursu już 5 kwietnia.

(czytaj więcej)
09 marca 2023 0

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Odbędą się dwa konkursy

Miło nam poinformować, że po raz kolejny będziemy szkolić z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 0

Sprawdź kto wygrał bon podarunkowy. Wyniki konkursu z okazji Dnia Kobiet!

Dzień Kobiet już dziś, wybraliśmy najciekawsze zgłoszenia konkursowe.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 0

Rusza VIII edycja Bitwy Regionów. Konkurs lokalnych smaków

– Bitwa Regionów to kulinarny konkurs lokalnych smaków i promocja zdrowej polskiej żywności. #Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Głos zabrali także sekretarze stanu Anna Gembicka i Rafał Romanowski. Koła mają czas na zgłoszenia do Bitwy Regionów do 31 marca 2023 r.

(czytaj więcej)
05 marca 2023 0

Konkurs na palmę wielkanocną. Można składać prace

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Regionalnego "Pałuki" w Kcyni ogłasza konkurs #na palmę wielkanocną.

(czytaj więcej)
04 marca 2023 0

Wojewódzki konkurs plastyczny. Laureatką członkini MDP w Żurawi

1 marca 2023 r. w Bydgoszczy w XIX wiecznych młynach Rothera odbyło się podsumowanie# XXV wojewódzkiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy Pożarom", do którego zgłoszono 290 prac. Zebranych przywitał dh Leszek Szmyt, prezes ZOM w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 marca 2023 1

Zdrowa żywność z polskich lasów. Konkurs skierowany do KGW

Edward Siarka wiceminister klimatu i środowiska 1 marca 2023 r. wziął udział w inauguracji II edycji #ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowanego do kół gospodyń wiejskich. Granty w wysokości do 10 tys. zł trafią do organizacji, które przedstawią propozycje promowania lasów oraz żywności pochodzenia leśnego.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Finał konkursu "Liturgia Benedicta”. Nie zabrakło uczestników z Nakła

Maciej Jazdon z VI LO w Bydgoszczy, Jakub Dekowski z V LO w Bydgoszczy i Natalia #Placek z IV LO w Bydgoszczy – to najlepsza trójka konkursu „Liturgia Benedicta”, którego finał przeprowadzono w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Konkurs na Dzień Kobiet! Wygraj bon podarunkowy do salonu kosmetycznego!

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wraz z lokalnymi salonami kosmetycznymi przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
20 lutego 2023 0

Maraton programowania dla uczniów szkół średnich. Zapisy od 17 lutego

Instytut Pamięci Narodowej organizuje HISTHACK – maraton programowania dla uczniów szkół #ponadpodstawowych z całej Polski.

(czytaj więcej)
15 lutego 2023 0

Junior Edu-Żywienie – czas start. Konkurs dla uczestników programu

Zachęcamy do udziału w konkursie „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów# klas IV-VI ze szkół podstawowych, które uczestniczą w programie JEŻ. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kalendarza z informacjami na temat zdrowego żywienia. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia.

(czytaj więcej)
15 lutego 2023 0

Konkurs plastyczny dla uczniów. Tematem prac zimowe utrzymanie dróg

Jak wygrać atrakcyjną nagrodę dla siebie i zapewnić interesujące atrakcje swojej klasie? Takie możliwości otwiera udział #w konkursie plastycznym organizowanym przez GDDKiA Oddział Bydgoszcz! Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów klas I-V kujawsko-pomorskich szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

"Zwierzaki wierszem malowane”. Logopedyczny Konkurs Plastyczny

"Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią z Filią w Szubinie zaprasza do udziału w# Logopedycznym Konkursie Plastycznym "Zwierzaki wierszem malowane".

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)