Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

13 sierpnia 2022 22

Tragedia w regionie. Nie żyją trzy osoby!

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba w stanie krytycznym. To bilans wypadku drogowego na # DK 10 w miejscowości Emilianowo. Do sprawy został zatrzymany kierowca Toyoty. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2022 0

Kolizja volvo z oplem. Policja szuka świadków

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. wykroczeń poszukują świadków # kolizji, do jakiej doszło na trasie Szubin-Nakło. W zdarzeniu udział brało volvo i opel.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2022 1

Kierowcy - noga z gazu! Dziś policyjna akcja na drogach w całym kraju

Dzisiaj, 12 sierpnia br., Policja prowadzi ogólnopolskie działania # kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 3

Kradli na terenie kilku powiatów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

Łącznie prawie 40 zarzutów usłyszeli mieszkańcy powiatu bydgoskiego, zatrzymani przez # mundurowych z Nakła do spraw kradzieży zuchwałych. Podejrzani kradli w różnych miastach, powodując łączne straty na kilka tysięcy złotych. Teraz decyzję w ich sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Nie ma dnia bez pijanego kierowcy. Funkcjonariusze ZK wspólnie działają z policją

Nie ma dnia bez pijanego kierowcy na polskich drogach. Statystki w tym temacie są bezlitosne. Apele o # rozsądek, o rozwagę, o włączenie myślenia nie przynoszą rezultatów. Kierowcy piją, wsiadają za kółko i nierzadko trafiają za mury więzienia.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 12

Pożar pałacu! Przeszukano wszystkie pomieszczenia

10 sierpnia około godz. 19 doszło do pożaru #zabytkowego pałacu w Siernikach.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 3

Wpadł podczas kontroli drogowej.Pijany kierowca volkswagena złapany

Utrata prawa jazdy i zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie# nietrzeźwości to konsekwencje, jakie poniesie kierowca volkswagena skontrolowany w Szubinie przez mundurowych z miejscowego komisariatu. O losach 64-latka zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Pożar blisko torów! Spaliło się 500 metrów kwadratowych trawy

Dzisiaj, 10 sierpnia krótko po godz. 8.30 w Anielinach# (gm. Sadki) doszło do pożaru trawy.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 3

Dachowanie samochodu. Kierowca forda wypadł z drogi (ustalenia policji)

9 sierpnia o godz. 15.53 policjanci prowadzili działania na drodze #wojewódzkiej nr 247 w Kcyni przy ulicy Szubińskiej.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Śmierć w pożarze budynku. Tragedia w Kosztowie

We wtorkowy poranek 9 sierpnia 2022 roku, w miejscowości Kosztowo# gm. Wyrzysk doszło do pożaru budynku w centrum miejscowości.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 11

Rozpoznajesz te kobiety? Pod nieuwagę pokrzywdzonej, ukradły pieniądze

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się #z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają kobiety, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 6

6 kg nielegalnego tytoniu nie dotrze do odbiorców. KAS zatrzymała przesyłki

Dwie przesyłki z nielegalnym tytoniem zatrzymali funkcjonariusze# kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).Wartość rynkowa zatrzymanego tytoniu to ponad 4,5 tys. złotych.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 21

Groził prezydentowi, ale też burmistrzowi Nakła. Na jaw wyszły kolejne fakty

W mediach społecznościowych groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie śmiercią, nieoficjalnie mamy # też informacje, że miał kontakty z rosyjskimi dyplomatami, którym przekazywał informacje o rozlokowaniu wojsk amerykańskich w Polsce. W czerwcu Piotra U. zatrzymała ABW. W przeszłości miał problemy z prawem m.in. za handel narkotyków.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 1

Zdarzenie w Laskownicy. Kierowca motocykla zabrany do szpitala (zdjęcia)

W niedzielę, 7 sierpnia na drodze powiatowej w miejscowości # Laskownica doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Kolejny wakacyjny weekend i kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Wpadli podczas kontroli

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego kolejnych # nietrzeźwych kierowców. Kierujący ,,na podwójnym gazie” niebawem usłyszą zarzuty, a zgodnie z kodeksem karnym każdemu z nich grozi kara do 2 lat więzienia.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 1

Słono zapłacą za nieodpowiedzialne zachowanie. Rowerzyści z promilami zatrzymani

Czterech rowerzystów z promilami w organizmie wyeliminowali z ruchu w miniony weekend # mundurowi w powiecie nakielskim. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłacą, gdyż każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 5

Mogło dojść do tragedii. Ciągnik wjechał w słup wysokiego napięcia

W niedzielę, 7 sierpnia w miejscowości # Włóki (powiat bydgoski, gmina Dobrcz) doszło do nietypowego zdarzenia. Kierujący ciągnikiem wjechał w słup wysokiego napięcia.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 8

Rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny! Policjanci brali udział w poszukiwaniach

5 sierpnia 2022 roku około godz. 18 trwały poszukiwania osoby# zaginionej w okolicy lasu przy ul. Kcyńskiej w Paterku.

(czytaj więcej)
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)