Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

20 czerwca 2024 0

Kąpielisko czynne od dzisiaj. Na plaży 3 ratowników

Uprzejmie informujemy, że od dnia dzisiejszego kąpielisko# na Jeziorze Wąsoskim w Wąsoszu jest strzeżone.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Awaria w Kcyni. Na Rynku stanął beczkowóz

W związku z trwającą awarią sieci wodociągowej #informujemy, że na rynku podstawiony został beczkowóz z wodą dla celów gospodarczych.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Nocna awaria wodociągowa. Utrudnienia w całym mieście

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej #w Kcyni Sp. z o.o. informuje, że z uwagi na wczorajszą nocną awarię sieci wodociągowej do odwołania może nastąpić przerwa w dostawie wody na terenie całego miasta Kcynia.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 3

Wykaz punktów kontroli autobusów. Nadchodzą wakacje

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji# jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Płyta stadionu wyłączona z użytkowania. Zmiany od poniedziałku

Od poniedziałku, 18 czerwca wyłączyliśmy z użytkowania płytę stadionu #w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 3

Kujawsko-Pomorskie na rowery. Najbliższy rajd w sobotę

Tegoroczną, XIV edycję rajdów Kujawsko-Pomorskie na rowery #zainaugurowaliśmy w Sępólnie Krajeńskim. Trwają zapisy na kolejne wydarzenie z cyklu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (22 czerwca) w Radziejowie. Fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w sierpniu także w Warlubiu (powiat świecki) i Radziejowie.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

Ostrzeżenie hydrologiczne. Gwałtowne wzrosty stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle# nad Notecią informuje, że od dnia 19.06.2024 r. od godz. 00:00 do dnia 19.06.2024 do godz. 06:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 0

II stopień ostrzeżenia. Prognozowane są burze, silne opady deszczu i wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego# w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 18.06.2024 r.od godz. 22:00 do dnia 19.06.2024 r. do godz. 06:00 na obszarze powiatu nakielskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Dziś może zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 17.06.2024 r. od godz. 14:00 do dnia 17.06.2024 r. do godz. 22:00 na obszarze powiatu nakielskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Wysoki poziom pozostałości pestycydu. Fasolka wycofywana ze sklepów

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wysoki poziom #pozostałości pestycydu - glufosynatu w partii fasolki Adzuki, pochodzącej z Argentyny

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Piknik u Hrabiny. Wydarzenie już dzisiaj

Idziemy za ciosem. Kolejne miejsce na mapie z koncepcją wsi #tematycznej: Wioska Hrabiny zaprasza na wydarzenie inaugurujące do Samostrzela (Gmina Sadki).

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Bohater czy zdrajca? Ostatnia przed wakacjami "Ciekawość świata"

Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami #"Ciekawość świata".

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Prace na sieci wodociągowej. Możliwe utrudnienia

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej #w Kcyni Sp. z o.o. informuję, że w dniach od 12.06.2024 r. do 14.06.2024 r. z powodu prowadzenia prac na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Polnej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Jurczyka.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 3

Planowane wyłączenia prądu. Gdzie nie będzie zasilania?

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego #wg informacji zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Wędrówka na odcinku Sadki-Anieliny. Trasa nie będzie wymagająca

Zapraszam na wędrówkę Sadki-Anieliny, która odbędzie się# 16.06 (niedziela).

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie zabraknie grup z Nakła i Szubina

Tegoroczną – XX Pieszą Pielgrzymkę #na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej – przeżywać będziemy w dniach 21-31 lipca pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 1

Noc Muzeów w Kcyni. Inscenizacja i wystawa

Towarzystwo Historyczne w Kcyni zaprasza na# Noc Muzeów - VII edycja.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

Ostrzeżenie dla naszego powiatu. Prognozowane są burze

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć# silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)