Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

02 czerwca 2023 0

Wracają przymrozki. Prognozowany spadek temperatury powietrza

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia# 03.06.2023 r. od godz. 01.00 do dnia 03.06.2023 r. do godz. 06.00 lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2°C, przy gruncie do -3°C.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Akcja oddawania krwi. W czerwcu ambulans stacjonować będzie w Kcyni

Krwi ani żadnych produktów krwiopodobnych nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej# fabryką jest ludzki organizm.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 3

Salmonella na powierzchni skorupek jaj. Zalecenia dla konsumentów

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Stwierdzenie Salmonella Enteritidis na powierzchni #skorupek jaj konsumpcyjnych

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Zebranie Osiedla Nr 2. Spotkanie odbędzie się w urzędzie miejskim

Samorząd Osiedla Nr 2 zaprasza mieszkańców osiedla na zebranie, które odbędzie się# 16 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w sali nr 1 w Urzędzie Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Rowerowe rywalizacje już wkrótce. Akcje skierowane do mieszkańców

Urząd Miejski w Kcyni już od kilku lat aktywnie wspiera rowerową rywalizację pod hasłem #"O Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Wspólnie kręcimy kilometry dla Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, którego członkiem jest także Gmina Kcynia. Dodatkowo urząd ogłasza akcje skierowane do mieszkańców gminy, które odbywają się pod patronatem Burmistrza Kcyni Marka Szarugi.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 1

Sprawdź kiedy i gdzie nie będzie prądu. Planowane wyłączenia

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego wg informacji zamieszczonej na stronie# www.wylaczenia-eneaoperator.pl.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Bezpłatne znakowanie rowerów. Ochrona przed kradzieżą

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią zachęcają miłośników# „dwóch kółek” do bezpłatnego oznakowania swojego roweru.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 1

VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu i nie tylko na VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni #w Minikowie tereny Ośrodka Doradztwa Rolniczego w tą sobotę 27.05.2023 w godz 10-16.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 3

Hamburgery z bakterią. Trwa wycofywanie produktu ze sklepów

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii #hamburgerów wieprzowych

(czytaj więcej)
24 maja 2023 4

Niedozwolona obecność środka ochrony roślin. Wycofano kilka partii wafli

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie określonych partii wafli ze względu na #zastosowanie składnika – kukurydzy, w którym stwierdzono niedozwoloną obecność środka ochrony roślin - chlorpiryfosu.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 11

Zaginął konik polski! Prośba o ostrożność na drodze nr 241 i 246 (odnaleziony)

Z zagrody w miejscowości #Studzienki uciekł konik polski.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

"Co w polu piszczy". Warsztaty dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach# polowych „Co w polu piszczy” organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Chrząstowie.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Konsultacja projektu LSR. Ostatnie spotkanie Zespołu Partycypacyjnego

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina o trwającym procesie #opracowania wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci”.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Sprzedaż końcowa węgla. Mieszkańcy mogą zakupić jeszcze groszek i orzech

18 maja rozpoczęła się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji gminy #Kcynia. Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać dodatkowego zakupu węgla od gminy, muszą złożyć stosowny nowy wniosek (do pobrania poniżej).

(czytaj więcej)
14 maja 2023 0

"Zadbajmy o zdrowie na wiosnę". Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku #50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Projekt "Człowiek siłą Doliny Noteci”. Zaproszenie do wyrażenia opinii

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# wyrażenia swojej opinii/ zgłoszenia uwag do projektu Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci” (LSR), którą wspólnie tworzymy w celu pozyskania funduszy unijnych (ponad 20 mln zł) na rozwój regionu.

(czytaj więcej)
12 maja 2023 9

Majówka pod gołym niebem. Gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński zaprasza na #Majówkę z Gminą Sicienko.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)