Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

14 sierpnia 2022 0

Ostrzeżenie mereologiczne. Na termometrach nawet 33 st. C

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią# na podstawie (Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni), informuje że na terenie Gminy Nakło nad Notecią w dniach, od 14.08.2022 r. od godz. 13:00 do dnia 19.08.2022 r. do godz. 20:00. Prognozuje się upały.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2022 4

Święto Wojska Polskiego. Co zaplanowano w regionie?

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego#. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki będą odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerują na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2022 4

Powiatowo-Gminne dożynki w Sucharach. Sprawdź plan obchodów

Powiatowo-gminne Dożynki już # 28 sierpnia we wsi Suchary!

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2022 0

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi. Można składać uwagi

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz # podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w konsultacjach społecznych projektu Programu Współpracy Gminy Kcynia z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2023.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 8

Od jutra wracają upały. Wydano ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało ostrzeżenie meteorologiczne o upale.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 3

Czas dożynek coraz bliżej. Pomysłowe witacze zostaną nagrodzone

W sierpniu rolnicy dziękują za plony i świętują – to czas dożynek. Na wsiach pojawiają się wówczas # instalacje zwane witaczami. Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”, na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Nie będzie prądu. Sprawdź kiedy i gdzie?

W najbliższych dniach na terenie powiatu nakielskiego,# w niektórych miejscowościach wystąpią przerwy w dostawach prądu. Sprawdź gdzie i kiedy!

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Spacer podmiejski. Zaplanowano wyprawę do Żurawi

Tak nam dobrze w tym roku spaceruje, że umówiliśmy się na spacer ostatni w sezonie, nadprogramowy.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Festiwal Wisły już w ten weekend! Na scenie wystąpi Mrozu

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych,# regaty, rejsy, koncerty, jarmark nadwiślańskich smaków i wiele innych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Wisły, wydarzenia, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Program na stronie www.festiwalwisly.pl

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Pałukowisko po raz kolejny. Zapraszamy w sobotę do Studzienek

Startujemy o godz. 14.00 warsztatami dla dzieci. Będziemy# robić zwierzaki z papieru i tektury i wspólnie stworzymy wiejską zagrodę.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Otwarte zawody w Kowalewku. Rozegrany zostanie dwubój strzelecki

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych # zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 13 sierpnia o godzinie 11 na strzelnicy w Kowalewku. Rozegrany zostanie dwubój strzelecki – pistolet centralnego zapłonu, karabin centralnego zapłonu.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 0

„Kołaczkowianki” ogłosiły nabór. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści

Zespół ludowy „Kołaczkowianki” rozpoczął nabór nowych członków. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 5

Zapowiedź gwałtownych opadów. Możliwe podtopienia

Poza ostrzeżeniem o burzach, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało także ostrzeżenie hydrologiczne. Jego treść znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

To koniec upałów? Zapowiedziano burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Rowerowa rywalizacja zakończona.Teraz czas na rozdanie nagród

W czerwcu już tradycyjnie Gmina Kcynia także włączyła się w # rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zachęcając do kręcenia km dla Metropolii Bydgoszcz, w skład której wchodzi także nasza gmina.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Przerwa w dostawie prądu. Gdzie nie będzie zasilania?

W przyszłym tygodniu planowana jest przerwa w dostawie prądu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 7

Drożej za podróż pociągiem. Ceny biletów w górę

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, to organizatorzy transportu kolejowego w # poszczególnych województwach, czyli Urzędy Marszałkowskie, ustalają wysokość opłat za przewóz pociągami regionalnymi. Modyfikacja cen biletów od 1 sierpnia br. została wprowadzona właśnie w związku z decyzją organizatorów przewozów, czyli Urzędów Marszałkowskich w ogólnopolskiej taryfie POLREGIO oraz u kilku innych kolejowych przewoźników samorządowych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 1

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Wnioski do 30 września

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy# społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)