Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

03 grudnia 2022 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Uważajcie będzie ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed# marznącymi opadami.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Zaproszenie na spotkanie informacyjno-szkoleniowe. O funduszach europejskich

Zapraszamy mieszkańców powiatu nakielskiego na spotkanie organizowane na zlecenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. #Tematyką spotkania są fundusze unijne dla regionu w kolejnej perspektywie, tj. 2021-2027. Spotkanie skierowane jest m.in. do sołtysów, lokalnych liderów, przedsiębiorców, członków lokalnych organizacji: stowarzyszeń, fundacji, OSP, KGW, a także przedstawicieli władz, pracowników domów kultury, do seniorów i młodzieży.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Zapytaj o rentę socjalną. Dyżur ekspertów ZUS

O rentę socjalną będzie można zapytać ekspertów ZUS podczas telefonicznego dyżuru, który odbędzie się 7 grudnia.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 6

Wzrasta zapotrzebowanie na krew. Organizują kolejną zbiórkę

Rosnąca ilość wypadków drogowych i innych zdarzeń z udziałem osób poszkodowanych oraz szybki rozwój medycyny sprawiają,# że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na bezcenny lek, jakim jest ludzka krew.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 2

Planowane wyłączenia. Kiedy i gdzie nie będzie prądu?

Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje o planowanych wyłączeniach prądu na terenie #powiatu nakielskiego wg. załączonego harmonogramu.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

Obowiązkowy profil na PUE ZUS. Wystarczy kilka minut

Od 1 stycznia każdy płatnik składek, nawet najmniejszy będzie musiał posiadać aktywny profil na PUE ZUS. #Obowiązek obejmie także osoby, które podlegają dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu, a także osoby, które zatrudniają nianie na umowie uaktywniającej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Bezpłatne szkolenia ZUS. Dzisiaj ostatni dzień zapisów

Jeszcze tylko dziś można zapisać się na bezpłatne szkolenie online #„Platforma Usług Elektronicznych ZUS-obowiązek posiadania konta na PUE ZUS przez płatników składek”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Pytania do ZUS. Eksperckie dyżury telefoniczne

Placówki ZUS w regionie organizują eksperckie dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Spotkanie konsultacyjne. Program "Czyste Powietrze"

Zapraszamy na spotkanie-konsultacje dotyczące dofinansowania z Programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się w dniu #30 listopada o godzinie 13.00 w siedzibie Referatu Rolnictwa przy ul. Dworcowej 8 w Kcyni.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Rodzinny kapitał opiekuńczy. Nadal można składać wnioski

Od 1 stycznia br. rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie #w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Do tej pory do ZUS-u wpłynęło ich niemal 606 tys., w województwie kujawsko-pomorskim ponad 31 tys.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Wnioski o 300 plus. W środę ostateczny termin

30 listopada mija termin na złożenie wniosku o 300 plus na wyprawkę szkolną z programu „Dobry Start”. #Wnioski można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Przedszkolny Przegląd Jasełek. Zgłoszenia do 9 grudnia

16 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się Przedszkolny Przegląd Jasełek "Kolęda niech płynie na skrzydłach anioła".

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Marznące opady

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), informuje #że na terenie gminy w dniach od 26.11.2022 r. od godz. 19.00 do dnia 27.11.2022 r. do godz. 09.00 Prognozuje się wystąpienie okresami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Planowane wyłączenia prądu. Gdzie nie będzie zasilania?

Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje o planowanych wyłączeniach prądu #na terenie powiatu nakielskiego wg. załączonego harmonogramu (źródło: www.wylaczenia-eneaoperator.pl).

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 1

Dyżur eksperta ZUS. Będzie można zadawać pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Komunikat. Filia biblioteki nieczynna kilka dni

W dniach od 23 do 30 listopada Filia Ogólna na osiedlu Łokietka 15 w Nakle będzie nieczynna.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

Akcja sadzenia lasu odwołana. Przyczyną pogoda

Samorząd Mieszkańców nr 4 ze względu na warunki atmosferyczne odwołuje akcję sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)