Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

30 listopada 2021 0

Bezpłatne szkolenie ekspertów. Jakie tematy zostaną poruszone?

9 grudnia w godz. 10-11.30 odbędzie się bezpłatne szkolenie online z# udziałem ekspertów bydgoskiego oddziału ZUS i kujawsko-pomorskiego oddziału PFRON.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 6

Jesteś na kwarantannie? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście# obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jest bezpłatna, bezpieczna i umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

W plecaku miał dwie wiertarki i wyrzynarki. Odpowie za włamania

Za 11 włamań głównie do garaży i piwnic odpowie# bydgoszczanin, którego zatrzymali kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. Mężczyzna kradł między innymi rowery, elektronarzędzia i elektronikę. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 40 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 1

W październiku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane# dotyczące budownictwa mieszkaniowego w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Pożar na terenie firmy produkującej meble. Na miejscu trzy zastępy straży

W poniedziałek 29 listopada br, krótko przed godziną 16 na# Stanowisko Kierowania Komenda Powiatowa PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm produkującej meble przy ul. Tartacznej w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 6

Obradował sejmik województwa. Większe diety dla radnych i marszałka

Sejmik województwa przyjął wczoraj (29 listopada) zmiany w# budżecie 2021 i wieloletniej prognozie finansowej województwa, związane z wyższymi niż zakładano wpływami z podatków dochodowych od firm. Samorząd województwa przeznacza blisko 136 mln złotych na sfinansowanie pasażerskich przewozów kolejowych na najbliższy rok.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 2

Problem kolejowych przewozów rozwiązany? Zakończyły się negocjacje

Wobec impasu w postępowaniu przetargowym, które wyłoni# operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie do połowy grudnia 2030, przewidując związane z tym możliwe zakłócenia w publicznym transporcie, Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdecydował się na negocjacje z operatorami świadczącymi obecnie te usługi w Kujawsko-Pomorskiem - Arrivą RP i Polregio. Negocjacje, które prowadziliśmy od dwóch miesięcy, właśnie się zakończyły.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 2

Za nic miał ograniczenie prędkości. 27-latek nie uniknął konsekwencji

Czasowa utrata prawa jazdy i mandat w wysokości 500 złotych to# konsekwencje dla 27-latka, którego policjanci „drogówki” skontrolowali wczoraj w Ślesinie. Kierowca volkswagena jadąc przez obszar zabudowany miał na liczniku 103 km/h.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 7

Alertowy pakiet obostrzeń. Przed nami uszczelnienie granic i ograniczenia

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się# konferencja, podczas której ministra zdrowia Adam Niedzielski ogłosił ograniczenia krajowe, jak i uszczelnienie granic. Co się zmieni?

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 7

Zderzenie osobówki z jeleniem. Z przedniej szyby wiele nie zostało

Jedna osoba zabrana do szpitala to bilans dzisiejszego# zderzenia samochodu osobowego ze zwierzęciem leśnym w miejscowości Drogosław (gm. Szubin).

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 2

Meteorolodzy ostrzegają! Na drogach i chodnikach może być ślisko

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od# 29 listopada od godziny 21.00 do 30 listopada do godziny 9.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Motocyklista wywrócił się na jezdnię. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Janowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do# którego doszło wczoraj na jednej z ulic miasta. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na jezdnię. Jak się okazało był pijany i w dodatku miał sądowy zakaz.

(czytaj więcej)

„Odszedł nasz trener, mentor, profesor… Mój wieloletni sąsiad”

24 listopada 2021 r. odszedł mój nie tylko sąsiad, ale# pierwszy trener siatkówki, mentor wielu pokoleń siatkarskich – śp. Jerzy Węsierski.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 11

„Sytuacja jest bardzo nieciekawa”. Im więcej zaszczepionych, tym mniej osób umiera

Nie wierzysz w szczepienia? Porównaj statystyki dotyczące# zgonów z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Ewidentnie wynika z nich, że im wyższy poziom wyszczepienia w społeczeństwie, tym niższy poziom przypadków śmiertelnych. Także wtedy, gdy krzywa zakażeń rośnie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 1

Akcja „Bezpieczny pieszy”. Działania kujawsko-pomorskich policjantów

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w# miniony piątek działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Akcja ta ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. W związku z powyższym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Szkolenie dobiegło końca. Druhowie przystąpili do egzaminu

Przez ostatnie trzy miesiące w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży# Pożarnej w Nakle nad Notecią trwało szkolenie podstawowe dla strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 3

Po weekendzie znacznie mniej zakażeń. Sprawdzamy najnowsze dane

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 13 115 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 18 osób zakażonych koronawirusem. Z czego 13 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)