Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2019

Zagrożenia w okresie zimowym. Strażacy przeprowadzili zajęcia

fot. SP w Sipiorach

fot. SP w Sipiorach

Tuż przed świętami Szkołę Podstawową im. Pamięci Obrońców Niepodległości w # Sipiorach odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Szubinie, bryg. Mariusz Mantych- dowódca JRG, ratownik medyczny - mł. aspirant Bartosz Andrzejewski i mł. ogniomistrz Dawid Janicki.

Podczas spotkania w ramach kampanii społecznych realizowanych przez Państwową Straż Pożarną: „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, uczniowie zgłębili swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach oraz bezpieczeństwa pożarowego.

W trakcie spotkania strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia związane z okresem zimowym, m. in. ryzyko pojawienia się tlenku węgla, prezentując zasadę działania czujek dymu i tlenku węgla, a także ryzyko zabaw na zamarzniętych akwenach.

Przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Strażacy zaapelowali do zdrowego rozsądku słuchaczy, aby podczas beztroskiej zabawy nie zapominali o bezpieczeństwie swoim oraz innych.

Następnie odbył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedmedycznej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia do czasu przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Po prezentacji chętni uczniowie mogli przećwiczyć wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Przedstawione wyżej działania przyczynią się niewątpliwie do wzrostu odpowiedzialności uczniów za własne bezpieczeństwo i pomogą im zareagować właściwie w niebezpiecznych sytuacjach jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Na zakończenie pani dyrektor Iwona Musiał podziękowała zaproszonym do współpracy strażakom za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa oraz wspieranie inicjatyw placówki w tym zakresie. Natomiast dowódca JRG przekazał kalendarz strażacki na 2020 rok oraz zachęcał uczniów do udziału w konkursach.

materiał: Zofia Sobocińska/SP w Sipiorach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)