Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2024

Techniki suszenia włosów za pomocą suszarki – jak uzyskać najlepsze efekty?

fot. powierzone

fot. powierzone

Suszarka to sprzęt, który nie musi być wykorzystywany wyłącznie do suszenia włosów, ale# można go stosować również do ich układania. Z tego powodu, warto poznać techniki manewrowania suszarką do włosów, dzięki którym już po kilku minutach będziemy mogli cieszyć się z efektownej fryzury i lśniących, ładnie ułożonych kosmyków. Odpowiedni dobór ustawień, takich jak temperatura powietrza czy siła nadmuchu, a także nakładek, takich jak dyfuzor, czy koncentrator, będzie miał duży wpływ na to, w jaki sposób będą prezentowały się nasze włosy po wysuszeniu. Jak uzyskać najlepsze efekty za pomocą suszarki? Przedstawiamy popularne techniki suszenia włosów.

Co zrobić, aby po wysuszeniu włosy były gładkie i lśniące?


Wiele osób ma problem z puszącymi się kosmykami, dlatego poszukują techniki suszenia, która pozwoliłaby im uzyskać gładkie, lśniące i zdrowe włosy w ciągu zaledwie kilku minut. Oczywiście metoda suszenia może mieć pewien wpływ na wygląd naszej fryzury, jednak pamiętajmy o tym, że nie zastąpi ona odpowiedniej pielęgnacji włosów. Dlatego, aby móc cieszyć się z pięknych, lśniących pukli, musimy pamiętać również o ich nawilżeniu i odżywieniu. W tym celu możemy wykorzystywać zarówno specjalistyczne szampony, odżywki, maski, jak i olejki, a najlepiej cały komplet takich kosmetyków.

Chcąc cieszyć się z gładkich i lśniących włosów, możemy jednak wykorzystać także pewne ustawienia suszarki. Przede wszystkim, aby nasze pukle się nie puszyły, potrzebna nam będzie suszarka do włosów z jonizacją. Takie urządzenie emituje ujemnie naładowane jony, które neutralizują dodatnie ładunki powstające na naszych kosmykach podczas suszenia. Dzięki temu łatwiej nam będzie zapanować nad niesfornymi puklami i będą one bardziej gładkie i lśniące. Dodatkowo warto suszyć włosy wyłącznie chłodnym nawiewem, kierując na nie strumień od góry, a nie od dołu.


Technika suszenia za pomocą suszarki z dyfuzorem


Suszarki z dyfuzorem cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które mają kręcone lub falowane włosy. Jak jednak wykorzystać takie urządzenie, aby wydobyć skręt kosmyków? Należy najpierw pozbyć się nadmiaru wody z pukli i nałożyć na nie odpowiedni kosmetyk, którego zadaniem również jest wydobycie skrętu. Następnie wydzielić pasmo włosów i przyłożyć do niego od dołu suszarkę z dyfuzorem. Najlepiej włączyć najniższy podmuch suszarki i chłodny nawiew, a następnie poczekać kilka minut aż pasmo całkowicie wyschnie. Taki zabieg należy powtarzać kilkukrotnie aż do momentu kiedy wysuszymy wszystkie włosy. Na koniec warto spryskać je odżywką, aby loki stały się sprężyste, kształtne i podniesione u nasady.

Technika suszenia za pomocą suszarki z koncentratorem powietrza


Koncentrator powietrza świetnie spisuje się w sytuacji kiedy chcemy uzyskać gładkie i lśniące włosy, ale również eleganckie fryzury. Koncentrator chętnie wykorzystywany jest w połączeniu z płaską lub okrągłą szczotką, odporną na wysokie temperatury. Za pomocą tych dwóch elementów, możemy stworzyć efektowną fryzurę i szybko ułożyć włosy. Jak suszyć włosy na szczotce? Wystarczy tylko przeczesywać pasmo po paśmie z góry na dół, jednocześnie kierując na nie mocny nawiew o średniej temperaturze. Jeżeli jednak chcemy uzyskać delikatne fale, zamiast płaskiej szczotki – wybierzmy okrągłą. Nawijając pasmo po paśmie na nią, możemy w ten sposób wysuszyć wszystkie włosy.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)