Odbiór prac budowlano-konserwatorskich. Remont w Krzywoustym zakończony

fot. Starostwo Powiatowe
28 września 2023 r. oficjalnie odebrano prace budowlano – konserwatorskie korytarzy #I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Odbioru dokonał Wojewódzki Konserwator Zabytków – Przemysław Kowalski w obecności m.in. Starosty Nakielskiego - Tadeusza Sobola, Dyrektorki I LO w Nakle - Aleksandry Białki oraz wykonawcy, kierownika robót i inspektora nadzoru budowlanego.
Zadanie przewidywało poprawę stanu technicznego i estetycznego korytarzy. W związku z tym zostały usunięte warstwy wtórne, wykonano wzmocnienia strukturalne oryginalnych tynków oraz uzupełnienie ubytków. Obramienia i naczółki wszystkich drzwi zrekonstruowano na wzór oryginalnych, zachowanych w jednym z pomieszczeń. Ponadto obniżono wysokość boazerii i wykończono profilowaną listwą dębową w kolorze ustalonym dla całej stolarki drewnianej.
Znaczną część środków (99 856,99 zł) otrzymano w ramach przyjętej przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Zadanie pn. „Prace budowlano-konserwatorskie korytarza parteru, półpiętra i części pierwszego pietra I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią” są kontynuacją ubiegłorocznych działań, dzięki którym odnawiane jest wnętrze budynku.
Materiał: Emilia Marach / Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Proces beatyfikacyjny ks. Zygmunta Trybowskiego. Pozytywna opinia
- Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza
- Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień
- Wyróżniono cztery osoby. Piotr Woliński uhonorowany Medalem Marszałka
- Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)