Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 maja 2019

Realizacja bajkowego projektu. Dzieci poznają nowych bohaterów

fot. pow.

fot. pow.

W tym tygodniu kończy się 8 tygodni z postaciami z bajek. Każdemu tygodniowi przewodziła # jakaś postać z bajki, której przypisano wartość.

W tym tygodniu króluje Masza i niedźwiedź, a dzieci rozmawiać będą o uczciwości. W poniedziałek, 27 maja w ramach przedszkolnego dnia dziecka, dzieci odwiedził niedźwiedź z Maszy. Była to okazja do wspólnej zabawy.

Lekcje z postaciami z bajek odbywają się w ramach projektu Stowarzyszenia "Marzenie" działającego przy przedszkolu pn. "Bajkowe wartości" - postaci z bajek uczą o wartościach dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert Nr 1/2019 Edukacja.

Do przeprowadzenia zajęć tematycznych posłużyły zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne m.in. maty edukacyjne, puzzle, karty, woreczki gimnastyczne, kolorowanki, farby itp.

To nie koniec projektu. Efektem końcowym będą warsztaty muralowe i malowidła, które powstaną na ścianach muru otaczającego przedszkolny plac zabaw.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)