Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Pluszowe misie opanowały przedszkole. Zawitał także gość specjalny

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały# przedszkole!

Dnia 24 listopada przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie z grup "Biedronki" i "Motylki" przyszły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół by wspólnie świętować, bawić się i uczyć.

Gość specjalny Miś Bao już od samego rana wypatrywał dzieci przed przedszkolem. Nasi milusińscy bardzo czekali na dzień, w którym Miś Bao powróci z podróży po Polsce i znów odwiedzi nasze przedszkole. Tym razem Miś Bao miał dla przedszkolaków niespodziankę... Przyjechał ze swoimi przyjaciółmi, którzy bardzo chcieli poznać dzieci z dziewierzewskiego przedszkola.

Jego przyjaciółka Misia Megi witała dzieci w korytarzu. Natomiast Marshall z Psiego Patrolu przygotowywał się do wzięcia udziału w zabawach z dziećmi.

Przedszkolaki zostały zaproszone przez Marshalla do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Każde dziecko zaprezentowało przyniesionego miśka. Wspólnie omówiliśmy historię tego święta. Dzieci rozwiązując zagadki, poznały imiona najbardziej znanych misi z bajek tj. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Yogi, Gumisie, Miś Colargol. "Biedronki" i "Motylki" złożyły przysięgę, że zawsze będą szanowały swoje misie.

W przedszkolu rozbrzmiewały piosenki "Jadą, jadą misie", "Dwa malutkie misie". Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w "Stary niedźwiedź mocno śpi...". I wielu innych zabaw ruchowych z udziałem Marshalla.

W misiowej krainie nie obyło się bez misiowych przekąsek. Tak więc dzieci z obu grup na drugie śniadanie samodzielnie przygotowały kanapkowe misie. Były przepiękne, a do tego wyśmienicie smakowały!

Na pożegnanie z naszymi pluszowymi gośćmi Bao, Megi i Marshall dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Bao obiecał dzieciom, że nie zapomni o naszym przedszkolu i za rok o tej samej porze nas odwiedzi.

Dzieci wykonały prace plastyczne i zostały nagrodzone dyplomami za udział w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Dzień ten był pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Zadowolenie malowało się na twarzach naszych pociech.

Pięknie dziękujemy Sołtysowi Górek Zagajnych Panu Łukaszowi Jachim za bezinteresowne wypożyczenie stroju Marshalla z Psiego Patrolu. Radość dzieci nie do opisania.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)