Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Philips Ambilight - co to za model telewizora?

Szukasz telewizora, który będzie dodatkowo prawdziwą ozdobą salonu? Sprawdź modele Philips z podświetleniem Ambilight. Urządzenia efektywnie prezentują się na ścianie, tworząc wyjątkową atmosferę. Zobacz, jaki telewizor wybrać!

Jak wybrać telewizor do salonu - najważniejsze kwestie

To, jak telewizor prezentuje się na ścianie, jest ważną kwestią. Jednak trzeba też przyjrzeć się specyfikacji technicznej. W końcu od niej zależy, czy będziesz zadowolony z nowego zakupu. Spośród wielu elementów, które powinieneś przeanalizować, jest odpowiednia matryca telewizora. Najczęściej wybór sprowadza się do telewizorów LED lub OLED. Drugie są znacznie droższe od pierwszych. Dlaczego? Modele OLED to prawdziwa rewolucja. Taka matryca nie potrzebuje dodatkowe podświetlenia - składa się z samoświecących pikseli, którymi można precyzyjnie sterować. Oznacza to, że na takim telewizorze uzyskasz doskonały kontrast, nasyconą czerń, nieskazitelną biel. Czy takie rozwiązanie ma minusy? Największym jest cena - dlatego część osób decyduje się na zakup telewizora OLED ale mniejszego. W końcu im większa przekątna ekranu, tym droższe urządzenie!

Jakie inne parametry mają znaczenie przy zakupie sprzętu do salonu? Przeanalizuj także:

  • procesor;

  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;

  • system smart tv;

  • dodatkowe funkcje;

  • rozmieszczenie i liczba złączy;

  • łatwe sterowanie;

  • atrakcyjny design.

Sprzęty Philips działają na systemie Google TV lub Android TV. Oba są świetnie ocenianymi rozwiązaniami, dającymi dostęp do tysięcy aplikacji. Google TV oferuje zaś daleko idące możliwości personalizacji - tak, żebyś łatwiej mógł znaleźć najważniejsze dla ciebie treści.

Philips Ambilight - co to takiego?

Gdy masz już pojęcie, jakiego telewizora szukasz, pora przyjrzeć się bliżej Philips Ambilight. Co takiego? Nic innego jak kolorowe podświetlenie wzdłuż krawędzi telewizora, które dynamicznie dostosowuje się do treści i muzyki na ekranie. Wszystko to dla lepszych efektów wizualnych. Poświata emitowana na ścianę wygląda efektownie, a do tego sprawia, że poczujesz się jak w samym środku akcji.

Ambilight może być trójstronne lub czterostronne - w zależności od modelu.

Takie rozwiązanie sprawia, że telewizor staje się ważnym elementem wystroju wnętrza. Dzięki poświacie jego bryła wydaje się większa. Ma to sens zwłaszcza wtedy, gdy zawiesiłeś odbiornik na pustej ścianie i szukasz sposobu na zapełnienie przestrzeni. To również dobra opcja, jeśli zdecydowałeś się na nieco mniejszy model - na przykład ze względów budżetowych. Nie musisz wydawać wielu tysięcy na OLED o sporej przekątnej. Wystarczy sprzęt o średnich gabarytach, którego obraz będzie wydawał się większy dzięki Ambilight.

Podświetlenie docenią zwłaszcza miłośnicy filmów sensacyjnych, gracze i melomani, którzy odtwarzają muzykę na telewizorze. Ambilight sprawia, że prezentowany obraz wygląda efektownie i dodaje mu głębi.

W ofercie marki Philips znajdziesz zarówno modele OLED, jak i LED z podświetleniem Ambilight. Na przykład 58-calowy telewizor LED PHILIPS 58PUS8517/12 z trójstronny Ambilight kupisz za mniej niż 3000 zł. To bardzo dobra oferta! Chcesz poznać ich więcej? Zobacz telewizory Philips w sklepie MediaMarkt i porównaj sprzęty z podświetleniem wzdłuż krawędzi, które wpadły ci w oko!

 

 Materiał Partnera - Artykuł SPonsorowany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)