21 stycznia 2013
KLSA: 5. kolejka

Niespodzianek nie brakowało

W niedzielę 20 styczna rozegrano drugą kolejkę drugiej rundy Kcyńskiej Ligi Amatorów Siatkówki. Nie obyło się bez niespodzianek i zaskakujących rozstrzygnięć.

W pierwszym meczy po przeciwnej stronie siatki stanęły zespoły Koksy oraz ZSO Seniorzy. Zdecydowanym faworytem była drużyna ZSO Seniorzy, która nie zaznała dotąd smaku porażki. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, czyli dobrą grą lidera KLAS. Jednakże w grę „seniorów” zaczęły wkradać się błędy, co bezwzględnie wykorzystał przeciwnik. W końcu ZSO Seniorzy stracili prowadzenie w pierwszym secie. Gra była bardzo wyrównana. Końcówka to popis zawodników z drużyny Koksy, którzy zdobyli aż pięć punktów z rzędu. Rozbili tym przeciwnika i wygrali pierwszą część meczu.

Drugi set przebiegał podobnie. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać zdecydowanej przewagi. Tak jak w pierwszym secie, Koksy zdobyli kilka punktów z rzędu. Przeciwnicy nie mogli zatrzymać atakujących zawodników Koksów. W efekcie drugi set zakończył się ponowną przegraną lidera.

Trzeci set to przebudzenie zespołu ZSO Seniorzy. Poprawili błędy i gra zaczęła im się układać. Zdobywali punk za punktem. Koksy nie potrafili przełamać serwisu drużyny przeciwnej, która zdobyła 12 punktów z rzędu! Trzecia odsłona meczu zakończyła się honorowym zwycięstwem ZSO Seniorzy 25:17.
ZSO Seniorzy – Koksy 1:2 (23:25, 22:25, 25:17)

Drugi mecz to pojedynek drużyny Volleyball Kcynia z ZSO Kcynia. Faworytem była drużyna Volleyball, co też potwierdziła w pierwszym secie. Jednakże po obu stronach siatki pojawiały się błędy.

W drugim secie zespół ZSO Kcynia włączył piąty bieg. Młodzi zawodnicy imponowali odbiorem i silnymi atakami. Seryjnie zdobywali punkty. Drużyna przeciwna próbowała dotrzymać im kroku, lecz dopiero w końcówce seta pokazali dobrą siatkówkę. Jednakże straty były zbyt duże by można je było odrobić. W szeregi ZSO wkradła się niepewność, lecz zdołali utrzymać prowadzenie i wygrać.

Trzeci set miał zdecydować o końcowym wyniku meczy. Obie drużyny zaczęły spokojnie – punkt za punkt. W końcu ponownie zawodnicy ZSO Kcynia zdobyli przewagę, której już nie oddali. Mecz zakończył się niespodziewaną wygraną ZSO Kcynia.
Volleyball Kcynia 1:2 ZSO Kcynia 1:2 (25:22, 17:25, 20:25)

Autor: Tomasz Zmudziński i Piotr Szweda

Oceń artykuł: 64 109