Można już zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS. Czekają indeksy na studia

fot. powierzone
Do 20 października szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać uczniów #do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody rzeczowe, ale i również indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych.
- Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od blisko 10 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych sprawdzają w Olimpiadzie ZUS. Projekt ten cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku szkolnym. Dotychczas w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział blisko 600 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
- W trakcie czterech lekcji młodzież dowiaduje się, m.in. po co są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury, a także jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie – mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oddziału ZUS w Bydgoszczy.
- „Lekcje z ZUS” to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Zdobyta wiedza będzie procentować w przyszłości młodych ludzi, którzy świadomie będą podejmować decyzje wkraczając na rynek pracy– dodaje Sylwia Bratkowska-Gburek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oddziału ZUS w Toruniu.
Uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach, mogą spróbować swoich sił w olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych. Ponadto laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.
W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r.
Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie „Lekcje z ZUS” i olimpiadą proszone są o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji. W Bydgoszczy należy kontaktować się z Joanną Karsznią tel. 502 007 721, w Toruniu z Sylwią Bratkowską-Gburek tel. 502 009 961.
Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim
Czytaj również
- Odznaczono zasłużonych dla kujawsko-pomorskiej OSP. Jubileusz 25-lecia
- Medale Wojewody dla przedstawicieli środowiska medycznego. Uroczysta gala
- Jak nie dopuścić do wychłodzenia organizmu? Podstawowe wskazówki
- Fałszywe wiadomości o zwrocie podatku. Ostrzeżenie przed oszustami
- Grudniowe dyżury telefoniczne ZUS. Szczegółowy harmonogram
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 02-10-2023 15:14:43 napisał:
odpowiedz
Suweren, w dniu 02-10-2023 15:20:00 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!