Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Dotacja dla jednostki OSP. Jaką kwotę przekazała gmina?

fot. arch.

fot. arch.

Gmina Kcynia przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni dotację celową na rok #2019 w wysokości 23 tys. zł. Na jakie wydatki przeznaczona zostanie ta kwota?

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać ochotniczym strażom pożarnym środki pieniężne w postaci dotacji celowej zarówno na wydatki bieżące, jak i inwestycyjne. Takową dotację w wysokości 23 tys. zł Rada Miejska w Kcyni udzieliła (w drodze uchwały z dnia 13 grudnia 2018 roku) OSP w Kcyni.

Pieniądze przeznaczone zostaną na bieżące wydatki związane z eksploatacją samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA tj. na opłaty związane z przeglądem technicznym, ubezpieczeniem pojazdu oraz zakupem paliw, olejów i filtrów.

28 stycznia Burmistrz Kcyni wydał w tej sprawie zarządzenie.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (6)

  Marcin, w dniu 12-02-2019 06:36:17 napisał:

  23 tys.mają wystarczyć na cały rok?Smieszna kwota,to tylko dwie pensje Burmistrza dla ludzi,którzy tyle dobrego przez cały rok robią dla innych-żenada

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  roe, w dniu 12-02-2019 09:16:00 napisał:

  To są tylko środki na utrzymanie pojazdu Scania P 400. W 2018 roku OSP Kcynia z budżetu p-poż otrzymała 91644zł

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Kcyniak, w dniu 12-02-2019 11:26:46 napisał:

  W 2018 roku łącznie z dotacja i z budżetu przeciw pożarowego jednostka OSP Kcynia dostała ponad 110 tysięcy złotych gdzie druga jednostka pod tym wzgledem okolo 21 tysiecy a kcyni ciągle mało. W tym roku znowu dotacja na kilku letni samochód ale dołożyć do zakupu nowego jakiejś jednostce to nie ma kasy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Joo, w dniu 12-02-2019 17:09:56 napisał:

  A OSP w Kowalewku to kiedy na oc samochodu i przegląd i paliwo dostanie?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Zal, w dniu 12-02-2019 17:37:20 napisał:

  Pewnie nigdy bo nie kocha ich kcynski udwany burmiszcz

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kcynianin, w dniu 12-02-2019 19:28:50 napisał:

  Zlikwidowac Jednostki OSP kasa zostanie w Urzedzie Miasta Burmistrz na Komendanta wozy bojowe pod urzad i jednostka KCYNSKIEJ STRAZY URZEDOWEJ panie przeszkolic Przewodniczacy rady bedzie pierwsza gasnica do tego kasa z zamknietych szkol na diety za wyjazdy do akcji dostana radni i sa oszczednosci Oczywiscie ja za tym nie jestem ale w urzedzie wszystko mozliwe A poza tym burmistrz juz wie jak do akcji sie wychodzi

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Budowa stanu surowego
Bon upominkowy
Naczepa platforma
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)