Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Dotacja dla jednostki OSP. Jaką kwotę przekazała gmina?

fot. arch.

fot. arch.

Gmina Kcynia przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni dotację celową na rok #2019 w wysokości 23 tys. zł. Na jakie wydatki przeznaczona zostanie ta kwota?

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać ochotniczym strażom pożarnym środki pieniężne w postaci dotacji celowej zarówno na wydatki bieżące, jak i inwestycyjne. Takową dotację w wysokości 23 tys. zł Rada Miejska w Kcyni udzieliła (w drodze uchwały z dnia 13 grudnia 2018 roku) OSP w Kcyni.

Pieniądze przeznaczone zostaną na bieżące wydatki związane z eksploatacją samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA tj. na opłaty związane z przeglądem technicznym, ubezpieczeniem pojazdu oraz zakupem paliw, olejów i filtrów.

28 stycznia Burmistrz Kcyni wydał w tej sprawie zarządzenie.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (6)

  Marcin, w dniu 12-02-2019 06:36:17 napisał:

  23 tys.mają wystarczyć na cały rok?Smieszna kwota,to tylko dwie pensje Burmistrza dla ludzi,którzy tyle dobrego przez cały rok robią dla innych-żenada

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  roe, w dniu 12-02-2019 09:16:00 napisał:

  To są tylko środki na utrzymanie pojazdu Scania P 400. W 2018 roku OSP Kcynia z budżetu p-poż otrzymała 91644zł

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Kcyniak, w dniu 12-02-2019 11:26:46 napisał:

  W 2018 roku łącznie z dotacja i z budżetu przeciw pożarowego jednostka OSP Kcynia dostała ponad 110 tysięcy złotych gdzie druga jednostka pod tym wzgledem okolo 21 tysiecy a kcyni ciągle mało. W tym roku znowu dotacja na kilku letni samochód ale dołożyć do zakupu nowego jakiejś jednostce to nie ma kasy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Joo, w dniu 12-02-2019 17:09:56 napisał:

  A OSP w Kowalewku to kiedy na oc samochodu i przegląd i paliwo dostanie?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Zal, w dniu 12-02-2019 17:37:20 napisał:

  Pewnie nigdy bo nie kocha ich kcynski udwany burmiszcz

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kcynianin, w dniu 12-02-2019 19:28:50 napisał:

  Zlikwidowac Jednostki OSP kasa zostanie w Urzedzie Miasta Burmistrz na Komendanta wozy bojowe pod urzad i jednostka KCYNSKIEJ STRAZY URZEDOWEJ panie przeszkolic Przewodniczacy rady bedzie pierwsza gasnica do tego kasa z zamknietych szkol na diety za wyjazdy do akcji dostana radni i sa oszczednosci Oczywiscie ja za tym nie jestem ale w urzedzie wszystko mozliwe A poza tym burmistrz juz wie jak do akcji sie wychodzi

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wulkanizacja
Nowoczesne zabiegi laserowe
Tonery Directions
27PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)