Dziś mamy 26 marca 2026, czwartek, imieniny obchodzą:

24 marca 2026

Do Brzózek na rowerach. Rajd z udziałem 150 osób

fot. Twórcze Brzózki

fot. Twórcze Brzózki

Wiosna przyjechała do# Brzózek… na rowerach. Są takie dni, kiedy nie trzeba niczego udowadniać. Wystarczy być. Razem. W drodze. Tak właśnie wyglądał dzisiejszy rajd do Brzózek.

150 osób. Pełna lista uczestników. Słońce, które w końcu przypomniało sobie o nas po zimie. I ta energia, której nie da się zaplanować – ona po prostu się wydarza.

Grupa rowerzystów przyjechała z Bydgoszczy razem z  Aktywną Bydgoszczą, na czele z Prezydentem Miasta Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

W Brzózkach przywitali ich: Waldemar Baszak – prezes Twórczych Brzózek oraz sołtys Piotr Kowalski. I choć to był „tylko” rajd rowerowy, to tak naprawdę wydarzyło się coś więcej. Bo spotkały się dwa światy. Miasto – dynamiczne, pełne wydarzeń, ludzi i impulsów. Wieś – spokojna, otwarta, oddychająca naturą i sztuką. I nagle okazało się, że jedno bez drugiego nie działa. Miasto potrzebuje oddechu. Wieś potrzebuje impulsu. Jedni przyjechali złapać chwilę ciszy. Drudzy – podzielić się tym, co tu powstaje. A pomiędzy tym wszystkim… rower. Najprostszy sposób, żeby połączyć te dwa światy.

Było wspólne kręcenie kilometrów w ramach przygotowań do Rowerowej Stolicy Polski, było zwiedzanie, były rozmowy. Było zatrzymanie się na chwilę przy muralach inspirowanych Vincentem van Goghiem, które – jak się okazuje – najlepiej ogląda się właśnie wiosną, kiedy natura zaczyna malować razem z nimi. Była też kawa w Vincent Cafe. Bo każda dobra podróż musi mieć swój moment zatrzymania. I może właśnie o to w tym wszystkim chodzi… Nie o dystans. Nie o tempo. Ale o spotkanie. O to, żeby wielkie miasto i mała wieś zaczęły się rozumieć, uzupełniać i inspirować. Nie jako przeciwieństwa, ale jako dwa elementy jednej całości. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy Was dziś gościć w Brzózkach. I mamy nadzieję, że to nie był jednorazowy rajd, ale początek czegoś więcej.

Początek dobrej, wspólnej drogi między Bydgoszczą a Brzózkami.

Materiał: Twórcze Brzózki

Oceń artykuł: 13 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Janusz, w dniu 24-03-2026 20:07:59 napisał:

    Jo ładnie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zakrętki do słoików 6tki, 82 mm złote 10 sztuk
7,50PLN
Wasch Pulver proszek do prania kolorów 3,9 kg
29,99PLN
Patelnia do naleśników SWEET
47,99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zeszyt A4 w trzy linie 32 kartki Interdruk – do nauki pisania
9,99PLN
Podłoże Uniwersalne z Hydrożelem 50L – Do Ogrodu, Doniczek i Balkonów
26PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

"Sernik bez sera". Skontrolowano wyroby ciastkarskie

Wyroby ciastkarskie należą do najczęściej# kupowanych słodkich produktów. Kuszą nas swoim wyglądem, kolorem i aromatem. Poprawiają humor, choć niekoniecznie zmniejszają obwód talii. A jak jest z ich jakością? Najnowsza kontrola IJHARS pokazuje, że oznakowanie wielu produktów nadal budzi zastrzeżenia - od nieprecyzyjnych nazw po niepełne informacje o składzie.

(czytaj więcej)
0

Debata historyczna. O wydarzeniach kryzysu bydgoskiego z 1981 r.

21 marca, w gmachu Muzeum Okręgowego# im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbyła się ciekawa debata o wydarzeniach kryzysu bydgoskiego z 1981 r.

(czytaj więcej)
0

Trzy osoby trafiły do szpitala. Brutalna akcja ZOMO wobec protestujących

19 marca 1981 r. w budynku #Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miała miejsce sesja Wojewódzkiej Rady Narodowej, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele NSZZ „Solidarność” i mieszkańcy wsi.

(czytaj więcej)