Dziś mamy 21 maja 2025, środa, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2025

Wyróżniony w ogólnopolskim konkursie. Dyplom dla Franciszka Ryndziewicza

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

28 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mieli okazję zawalczyć o tytuł „Mistrza Słówek”. W tym dniu uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązywania zadań przygotowanych dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych - klasy IV-V, klasy VI-VII oraz klasy VIII.

Test składał się z różnego typu zadań otwartych i zamkniętych sprawdzających nie tylko znajomość słownictwa, ale także umiejętność redagowania krótkich form pisemnych w języku angielskim.

Podczas przygotowań do konkursu uczniowie mieli możliwość korzystania z bezpłatnej platformy do nauki słownictwa Lingos, a w tym m.in. do fiszek, quizów i testów dostępnych na platformie.

Na wyniki rywalizacji czekaliśmy aż do stycznia. Było warto, bo jest się czym pochwalić!

Uczeń klasy V – Franciszek Ryndziewicz otrzymał dyplom z wyróżnieniem (Franek uzyskał 44 punkty na 45 możliwych do zdobycia).

Natomiast uczennice klasy VII Lena Karmowska i Paulina Kubalewska uzyskały bardzo wysokie wyniki  w swojej kategorii wiekowej (Lena - 41, a Paulina - 42 ).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wytrwałość i zaangażowanie.

Konkurs koordynowały nauczycielki j. angielskiego: p. Joanna Rybarczyk i p. Joanna Maćkowska-Wrzyszcz.

Materiał: Joanna Maćkowska-Wrzyszcz / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Korzystna zmiana. Wyższe limity dorabiania do emerytury i renty

Od 1 czerwca 2025 roku renciści oraz # emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), będą mogli dorabiać więcej, bez obawy, że ich świadczenie wypłacane przez ZUS zostanie zmniejszone lub zawieszone. Nowe limity miesięcznego przychodu wzrosną – niższy próg o 339,50 zł brutto, a wyższy o 630,60 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)