Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

Dzień Pluszowego Misia. Wspólna zabawa i degustacja miodu

fot. Justyna Kociołek, Hanna Paszkiewicz

fot. Justyna Kociołek, Hanna Paszkiewicz

Tradycja Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia ma już 120-letnią historię. Ustanowiono go w Stanach Zjednoczonych w 1902 roku.

Stąd też piątek w szkole w Dobieszewie pojawiły się pluszaki i wraz z dziećmi świętowały ten wyjątkowy dzień.

Uczniowie klas 0-III zapoznali się z historią Dnia Pluszowego Misia, obejrzeli film edukacyjny oraz tańczyli i śpiewali do popularnych piosenek i zabaw. Dzieci wykonały też wiele prac plastycznych związanych z sympatycznymi misiami. Biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek o tej tematyce.

Po wspólnej zabawie przyszedł czas na małe, słodkie "co nieco", łącznie z degustacją ulubionego misiowego miodu.
To był bardzo udany dzień.
Dziękujemy.
Tekst: Mirosława Ziółkowska

Materiał: Hanna Paszkiewicz / SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)