Zbiórka dla polskiego trenera. Wyrokiem choroba wściekłych krów

fot. powierzone
Miał udział w wychowaniu wielu zawodników reprezentacji piłkarskiej naszego kraju. #Szczęsny, Kupisz, Jankowski, Teodorczyk, Kucharczyk oraz kilkunastu innych. W maju u byłego trenera kadry Mazowsza – Jacka Kitlińskiego – wykryto chorobę wściekłych krów! Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc.
– O ile rak to nie wyrok, to BSE (choroba wściekłych krów) jest wyrokiem. Stan Jacka dramatycznie pogorszył się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Prognozy lekarzy są bardzo złe – mówi Marek Zieliński, przyjaciel trenera i organizator zbiórki.
BSE to bardzo rzadka i nieuleczalna choroba układu nerwowego. Powoduje poważne uszkodzenia mózgu, powoli odbiera sprawność i samodzielność. W Polsce obecnie choruje na nią zaledwie kilka osób.
Jeszcze w marcu 2022 roku Jacek Kitliński normalnie funkcjonował. Chodził do pracy. Robił to, co kochał najbardziej, czyli trenował młodych zawodników. Dzisiaj nie jest już w stanie samodzielnie jeść. Ma problemy z poruszaniem, a choroba postępuje w błyskawicznym tempie i zabiera coraz więcej. O powrocie do trenowania nie ma mowy. Jest jednak szansa na pomoc.
– Jacek w tej chwili znajduje się w ośrodku opiekuńczym w Piasecznie. Jest coraz słabszy, wymaga całodobowej opieki. Pobyt w ośrodku jest bardzo drogi – wynosi 10 tys. zł miesięcznie. Pensja nauczycielska Jacka, czyli około 2700 zł nie wystarcza. Dzieci Jacka pokrywają te wydatki, ale dochodzą inne, takiej jak rehabilitacja, leki, badania, bo NFZ niczego nie refunduje – mówi przyjaciel Jacka.
Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka. Jej cel to 50 tysięcy, czyli 5 miesięcy pobytu w specjalistycznym ośrodku. Bliscy Jacka proszą o wsparcie.
Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/trener
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.
Kontakt dla mediów: media@pomagam.pl
Materiał: Marta Sikorska
Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Pomóż Julii wbiec na szczyt. Wesprzyj Wojtka w walce o zdrowie!
- Dary dla schroniska. Przekazano koce i kilkadziesiąt kilogramów karmy
- Akcja charytatywna "Siano na siano". Z pasji do koni
- Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Czas wzruszeń i radości
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 11-11-2022 14:07:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!