Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

05 maja 2022

ZST w Kcyni pożegnało abiturientów. Absolwentką roku została Joanna Robaszkiewicz

fot. pow.

fot. pow.

29 kwietnia w ZST w Kcyni odbyło się uroczyste pożegnanie# klas programowo najwyższych, czyli uczniów klasy IV TEI oraz III LO. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im: dyrektor ZST pani Katarzyna Kluczyńska, wychowawcy – pani Katarzyna Łyszczarz, Barbara Krzyżanowska i Maria Przegiętka, Burmistrz Kcyni – pan Marek Szaruga, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz koleżanki i koledzy z niższych klas.

Prowadzący uroczystość Oliwia Matuszak oraz Kacper Boniek powitali wszystkich zebranych, następnie głos zabrali pani Katarzyna Kluczyńska i pan Marek Szaruga, którzy podzielili się z uczestnikami uroczystości swoimi przemyśleniami oraz życzyli absolwentom powodzenia na maturze, szczęścia i samych trafnych decyzji w życiu osobistym. Mówcy podziękowali także nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie do matury oraz za wychowanie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor tytułu Absolwentki Roku Joannie Robaszkiewicz. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Daria Kowalska, a nagrodę za wysokie wyniki w nauce odebrała Julia Będzitko. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców.

Podziękowania odebrali również sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Szkolnego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Honorowi Dawcy Krwi. Szczególną niespodzianką dla wszystkich wyróżnionych była piosenka w wykonaniu pani Katarzyny Łyszczarz oraz Amelii Boniek.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie Sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Poczet Sztandarowy w składzie: Daniel Szczeblewski, Anna Walentowska i Anna Mantych przekazał sztandar uczniom I klasy LO. Skład nowego Pocztu Sztandarowego tworzą teraz: Bartosz Kasprowski, Marcelina Woźniak oraz Natalia Czyż, którzy wraz z panią dyrektor przyjęli uroczyste ślubowanie uczniów klasy III LO i IV TEI.

Przewodniczący SU – Maciej Wojtych zwrócił się do abiturientów z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas w szkole oraz z życzeniami powodzenia na maturze. Uroczystość zakończyła się muzycznym akcentem – piosenkę dla starszych kolegów zaśpiewały: Amelia Boniek, Zuzanna Woźniak, Marcelina Woźniak i Natalia Czyż.

Ostatnie chwile abiturienci spędzili w gronie wychowawców, pani dyrektor, koleżanek i kolegów z klasy oraz fotografów, którzy uwiecznili ich radosne pożegnanie ze szkołą. Pieczę nad uroczystością sprawowali wychowawcy klas trzecich technikum pan Tomasz Suty oraz Rafał Jankowski.

Materiał: Tomasz Suty/ZST

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 47

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)