Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Wezwano 450 osób. Jaki był poziom stawiennictwa?

fot. MM

fot. MM

17 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano# podsumowania tegorocznej kwalifikacji wojskowej.

W spotkaniu podsumowującym kwalifikację wojskową wzięli udział m.in. starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy ppłk Andrzej Nieradko, szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Bogdan Lewandowski, oficer Wydziału Rekrutacji WKU por Bartłomiej Budnik oraz reprezentanci gmin wchodzących w skład powiatu nakielskiego.

Podczas spotkania goście zapoznali się z prezentacją dotyczącą kwalifikacji wojskowej oraz związanych z nią danych statystycznych, którą przygotowała sekretarz komisji wojskowej Magdalena Ćwik. I tak w powiecie nakielskim z rocznika podstawowego stawiło się 92% wezwanych (412/450). Zdecydowanie słabsza frekwencja była wśród mężczyzn z rocznika starszego, bowiem wyniosła zaledwie 28% (16/57). Z kolei wśród kobiet stawiennictwo wyniosło 88% (7/8).

Na zakończenie głos zabrał ppłk Andrzej Nieradko. – 23 kwietnia wraz z ustawą o ochronie ojczyzny przekształciliśmy się w wojskowe centrum rekrutacji. W związku z tym pozostało nam do załatwienia kilka spraw organizacyjnych. Nie mniej jednak jesteśmy już nową instytucją, ale w tym samym składzie. Nasi szefowie zapowiadają, że tych zmian do końca roku jeszcze trochę będzie. Co istotne, za rok niestety te książeczki wojskowe tak symboliczne znikną i będą one wręczane dopiero po przysiędze wojskowej przez dowódców jednostek – powiedział, po czym wręczył odznaki Wojskowej Komendy Uzupełnień Tadeuszowi Sobolowi, Tomaszowi Miłowskiemu oraz Magdalenie Ćwik.

Ostatnim punktem spotkania były podziękowania, które starosta nakielski skierował do wszystkich osób biorących czynny udział w przeprowadzeniu tegorocznej kwalifikacji wojskowej,

Oceń artykuł: 4 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  damian, w dniu 17-05-2022 15:30:51 napisał:

  ze wam sie chce w cos takiego bawic

  odpowiedz

  • -9 (31)

  Wojsko , w dniu 17-05-2022 16:24:23 napisał:

  Powinno byc jak kiedyś. Obowiązek na min. Rok. To by Nauczyło bycia facetem.... A nie komputery, narkotyki chlanie i imprezy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 14 (20)

  nakielanin, w dniu 17-05-2022 17:05:31 napisał:

  Strata publicznych pieniędzy i stres dla młodych chłopaków na relikt z PRL chyba zorganizowany tylko ku uciesze pań z komisji

  odpowiedz

  • 7 (7)

  POdatnik, w dniu 17-05-2022 17:42:55 napisał:

  Oj tam oj tam, nie narzekajcie -wiadomo chociaż w jakim celu wydano masę pieniędzy na budowę przystani - aby waaadzy spędzało się miło czas pracy

  odpowiedz

  • 16 (16)

  ***** ***, w dniu 17-05-2022 18:58:49 napisał:

  Co roku to samo. Panowie ze starostwa liżą sobie dupy z panami z WKU. Brak słów - i to wszystko za nasze pieniądze.

  odpowiedz

  • -7 (23)

  Słoń , w dniu 17-05-2022 19:57:08 napisał:

  Brać młodzież do wojska bez dyskusji

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Przystań jest super, w dniu 17-05-2022 22:38:03 napisał:

  Gdzie by ludzie spacerowali po Nakle, gdyby nie przystań. Parków nie ma bo połowa wycięta albo jakieś budynki się pobudowały zostaje Lidl i Biedronka na spacerek. Tak nie było by nic nie było, a tak jest gdzie kawkę wypić , na kajakach czy rowerach wodnych popływać , wiele młodzieży latem również w piłkę plażowa gra, a i dla maluszków jest płac zabaw. Ci co narzekają niech idą na spacer do marketu.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  mlody, w dniu 18-05-2022 08:08:37 napisał:

  co za debil tu mowi ze brac na rok itp a pracodawca co na to bedzie czekac za toba rok bezrobocie bedzie na ciebie czekac tlyko takie cos wogole nie potrzebne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  anna, w dniu 18-05-2022 09:25:23 napisał:

  przystojni Ci nasi mundurowi

  odpowiedz

  • -4 (20)

  ja, w dniu 18-05-2022 09:41:02 napisał:

  Facet bez wojska nie ma jaj.Teraz to same zniewieściałe cioty chodzą a nie prawdziwi mężczyźni. Jakieś rurki, kitki i inne debilizmy.Ludzie masakra nie facet.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  emeryt, w dniu 18-05-2022 12:59:44 napisał:

  A pamiętam jak mi dogadywano ze w służbach mundurowych to przywileje, wcześniejsze emerytury, dodatki etc. a teraz w tych czasach brak chętnych

  odpowiedz

  • 0 (6)

  19+, w dniu 18-05-2022 17:01:24 napisał:

  komuna skonczyla sie ponad 30 lat temu ja mam 19 lat i na to szczam tak w razie czeg onie bede walczyc za ten kraj

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 19-05-2022 09:34:18 napisał:

  No jak ,100% frekwencji, mobilizacja pełna. Stawiennictwo T.MIŁOWSKI, T.SOBOL, to wszyscy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  stop, w dniu 20-05-2022 10:54:09 napisał:

  Gdyby re kwalifikacje dotyczyły kobiet to już dawno by je znieśli

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)