Szkolni humaniści ze stypendiami marszałka. Wyróżniono uczniów z powiatu nakielskiego

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP.
Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy#, biorą udział w olimpiadach – znamy listę 65 uczniów podstawówek i 335 licealistów, którzy w tym roku otrzymają stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Prymusi otrzymają nawet 4 tysiące złotych.
- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Młodzi ludzie otrzymają marszałkowskie stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę). Środki mogą wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.
Najliczniej reprezentowane szkoły to I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.
Lista stypendystów z powiatu nakielskiego:
Wiktoria Głuszek- I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie
Alan Jagodziński - I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie
Olaf Jagodziński - I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie
Monika Lisiecka - I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie
Wiktor Duliba - SP im. J. Czochralskiego w Kcyni
Sonia Sztuba - SP im. Jana Pawła II w Kowalewie
Marcel Michalak - SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
Aleksander Tabor - SP nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie
Amadeusz Hak - SP w Mycielewie
Humaniści na start w liczbach:
• wsparcie otrzymało 400 uczniów
• 65 stypendystów to uczniowie szkół podstawowych, a 335 liceów
• wsparcie wyniesie od 200 do 400 złotych przez 10 miesięcy
• maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych.
Urząd Marszałkowski realizuje trzy programy stypendialne finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – poza humanistami stypendia otrzymują także uzdolnieni w zakresie przedmiotów ścisłych i uczniowie szkół zawodowych. Listy kolejnych wyróżnionych pojawią się na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl jutro i w piątek (30 i 31 grudnia).
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Zakończył się kurs prawa jazdy dla licealistów. 45 uczniów z certyfikatem
- Olimpiada z języka angielskiego. Wysokie wyniki uczniów z Kcyni
- Podsumowano mijający rok. Uczniom towarzyszyli rodzice
- Pożegnanie klasy ósmej. Uczniowie podziękowali za ogrom wsparcia
- Piknik na zakończenie roku szkolnego. Wspólna zabawa na boisku
Dodaj komentarz
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
se mła, w dniu 29-12-2021 12:21:21 napisał:
odpowiedz
Anonim, w dniu 31-12-2021 06:41:20 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!