Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Jestem dumny z wielu lat współpracy samorządu województwa z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Życzę zapału, wiary w przyszłość i satysfakcji z pracy wykonywanej w zaciszu laboratoriów i na salach wykładowych. Vivat Academia, Vivant Professores” – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikami pierwszego rektora UMK Ludwika Kolankowskiego i patrona uczelni Mikołaja Kopernika.

W dalszej części uroczystości, na auli UMK, tytuł doktora honoris causa w uznaniu zasług włożonych w rozwój urologii otrzymał wybitny urolog, emerytowany pracownik Dalhouse University w Halifax (Kanada), prof. Jerzy Bogdan Gajewski.

Prof. Chantal Delsol, wykładowczyni na Uniwersytecie Paris XII oraz na Uniwersytecie Marne-la-Vallée, odebrała Nagrodę Naukową „Ratio et Spes”. Prof. Chantal Delsol stworzyła i kieruje Centrum Studiów Europejskich (obecnie Instytut Hannah Arendt), które specjalizuje się w stosunkach Wschód-Zachód.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest jednym z największych i najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Uczelnia kształci 17 878 studentów (12 180 w kampusie toruńskim i 4 674 w kampusie bydgoskim) w 16 wydziałach na 106 kierunkach. UMK zatrudnia 4 413 osób w tym 2 334 nauczycieli akademickich. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ula, w dniu 19-02-2024 23:46:51 napisał:

    Piękna uroczystość!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)