Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.
– Jestem dumny z wielu lat współpracy samorządu województwa z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Życzę zapału, wiary w przyszłość i satysfakcji z pracy wykonywanej w zaciszu laboratoriów i na salach wykładowych. Vivat Academia, Vivant Professores” – powiedział marszałek Piotr Całbecki.
Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikami pierwszego rektora UMK Ludwika Kolankowskiego i patrona uczelni Mikołaja Kopernika.
W dalszej części uroczystości, na auli UMK, tytuł doktora honoris causa w uznaniu zasług włożonych w rozwój urologii otrzymał wybitny urolog, emerytowany pracownik Dalhouse University w Halifax (Kanada), prof. Jerzy Bogdan Gajewski.
Prof. Chantal Delsol, wykładowczyni na Uniwersytecie Paris XII oraz na Uniwersytecie Marne-la-Vallée, odebrała Nagrodę Naukową „Ratio et Spes”. Prof. Chantal Delsol stworzyła i kieruje Centrum Studiów Europejskich (obecnie Instytut Hannah Arendt), które specjalizuje się w stosunkach Wschód-Zachód.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest jednym z największych i najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Uczelnia kształci 17 878 studentów (12 180 w kampusie toruńskim i 4 674 w kampusie bydgoskim) w 16 wydziałach na 106 kierunkach. UMK zatrudnia 4 413 osób w tym 2 334 nauczycieli akademickich. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria





















Czytaj również
Dodaj komentarz
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ula, w dniu 19-02-2024 23:46:51 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!