Świąteczne paczki Caritas. Łącznie 5 ton żywności dla potrzebujących

fot. Diecezja Bydgoska
Dziesięć kilogramów – tyle waży paczka świąteczna, jaką Caritas #Diecezji Bydgoskiej przygotowała w tym roku dla potrzebujących. Średnia jej wartość do około 170 złotych.
Każdego dnia jest obdarowywanych 35 osób. – W samym grudniu, tylko w naszej siedzibie, wydaliśmy pół tysiąca paczek. To łącznie pięć ton żywności o wartości około 85 tysięcy złotych – mówi dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.
Podopieczni otrzymywali produkty zgromadzone dzięki wsparciu darczyńców. Wśród nich znalazły się: olej, cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, konserwa mięsna, konserwa rybna, ogórki konserwowe, sos pomidorowy, ketchup, zupy – pomidorowa, krupnik, rosół, herbata, przyprawy, słodycze. – Dodatkowo do paczek trafiały produkty z krótkim terminem ważności, odbierane z sieci sklepowych, mięso, nabiał, pieczywo, warzywa i owoce. Łączna ich wartość to 44 tysiące złotych, a waga ponad trzy tony – dodał ks. prałat Wojciech Przybyła.
Także w najbliższy wtorek, 17 grudnia, odbędzie się wigilia dla ponad tysiąca osób. Zgromadzą się one po raz pierwszy w Centrum Handlowym Glinki przy al. Jana Pawła II 115 w Bydgoszczy. Spotkanie podzielono na dwie tury – od 14.00 do 16.00 i od 16.00 do 18.00.
Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje wigilię dla potrzebujących i bydgoszczan.
Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 17 grudnia, w Centrum Handlowym Glinki przy al. Jana Pawła II 115 w dwóch turach – od godz. 14.00 do godz. 16.00 oraz od godz. 16.00 do godz. 18.00.
Zaproszenia na wieczerzę można odbierać w siedzibie Caritas – od godz. 9.00 do godz. 16.00 – przy ul. Grodzkiej 22.
Do wspólnego świętowania zaproszeni są także wszyscy, którzy tego dnia będą robić zakupy w sklepie Carrefour. Nie zabraknie śpiewu kolęd, a dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem, który przybędzie z podarunkami. Z uczestnikami przełamie się opłatkiem ordynariusz diecezji bydgoskiej – bp Krzysztof Włodarczyk.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Emerytura i renta po śmierci. Co się dzieje z tymi świadczeniami?
- Czasu coraz mniej. Rodzicu - nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!
- Coraz więcej ojców na urlopie rodzicielskim. Wzrost jest znaczny
- ZUS zakończył wypłaty „trzynastek”. Trwa wysyłka decyzji
- Dotacja dla podmiotów ratownictwa wodnego. Wojewoda przekazał pieniądze
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)