Środki dla poszkodowanych hodowców drobiu. Wypłaty zakończone

fot. ARiMR
Producenci jaj i mięsa drobiowego, którzy prowadzili #gospodarstwo w latach 2019-2021 i ponieśli starty z powodu wysoce zjadliwej grypy ptaków, do 30 czerwca 2023 r. mogli ubiegać się o rekompensaty. 29 września 2023 r. zakończono realizację wypłat z tytułu tej pomocy – na konta 570 beneficjentów trafiło blisko 132,3 mln zł.
Producenci rolni, który w okresach 29 grudnia 2019 r. – 13 maja 2020 r. bądź 24 listopada 2020 r. – 28 lipca 2021 r. prowadzili gospodarstwo na obszarze zapowietrzonym lub zagrożonym ptasią grypą, mogli się ubiegać o wsparcie z tytułu: strat w produkcji jaj wylęgowych, strat w produkcji jaj spożywczych, niepodejmowania produkcji w gospodarstwie, sprzedaży zwierząt po obniżonej cenie i strat związanych z wydłużonymi okresami tuczu.
Wśród warunków, które musiał spełnić ubiegający się o to dofinansowanie, był też wymóg położenia gospodarstwa w rejonie występowania – w wymienionych przedziałach czasowych – ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz zgodne z przepisami stosowanie środków do zwalczania tej choroby. Co istotne, hodowca drobiu mógł się ubiegać o wyłącznie jeden z wymienionych rodzajów pomocy finansowej.
Źródło: ARiMR
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 01-10-2023 13:50:59 napisał:
odpowiedz
Pimpek Kominiak, w dniu 02-10-2023 02:31:07 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!