Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Spektakl "Opowieść wigilijna". Widownia pod dużym wrażeniem

fot. Bożena Mroczek, Hanna Paszkiewicz

fot. Bożena Mroczek, Hanna Paszkiewicz

Okres bożonarodzeniowy nadal trwa, dlatego pozostaliśmy w minioną środę, 25 stycznia w tym świątecznym nastroju.# Uczniowie klasy VII i VI Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wystąpili przed społecznością szkolną ze spektaklem przygotowanym na podstawie utworu Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Inscenizacja była zwieńczeniem grudniowej pracy nad lekturą. Uczniowie pamięciowo opanowali swoje role, przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty, wyśmienicie poradzili sobie z grą aktorską. Widownia była pod dużym wrażeniem.

Dopełnieniem bożonarodzeniowej atmosfery był występ uczniów z klasy IV i V, którzy pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Zalety przedstawienia podkreślił pan dyrektor Antoni Kalka, który na koniec zabrał głos i wyraził podziw dla młodych aktorów i uczniów śpiewających kolędy. Podziękował uczniom i polonistce Hannie Paszkiewicz za przygotowanie dzisiejszego występu.

Obsadę spektaklu stanowili:
Ebenezer Scrooge: Gracjan Woźniak
Marley: Wiktor Strychalski
Duch Przeszłych Świąt: Oliwier Górny
Duch Teraźniejszych Świąt: Marcin Wilk
Duch Przyszłych Świąt: Lena Wróblewska
Fred: Wojciech Boncel
Bob: Martyna Stanisławczyk
Tim: Nikola Kasperska
Fan: Nadia Będzitko
Narrator: Majka Nowicka

Chórek: Jakub Będzitko, Paulina Woźniak, Maja Trojanowska, Lena Kusz, Dominika Bednarz

Materiał: Hanna Paszkiewicz / SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)