Specjalny program dla dzieci i młodzieży. Wakacje w województwie

fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Trwają wakacje zimowe. W tym roku ferie w naszym województwie rozpoczęły się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego. Marszałkowskie instytucje# kultury przygotowały na ten czas specjalny program dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych. Na część z nich trzeba się wcześniej zapisać!
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza młodzież w wieku 15 - 22 lat na „Intensywne warsztaty teatralne”. Zajęcia odbywają się od 30 stycznia do 3 lutego. Gościnnie w WOAK-u poprowadzą je Joanna Rozkosz i Wojciech Jaworski – aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy. W drugim tygodniu instruktorzy WOAK-u- Grzegorz Kaźmierski i Ireneusz Maciejewski, podczas pięciodniowych warsztatów filmowych „ Projekt:Short Film”, przeprowadzą uczestników przez wszystkie etapy realizacji krótkiego filmu.
Amatorów śpiewu Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zachęca do udziału w zajęciach emisji głosu i konsultacjach wokalnych pod czujnym okiem profesjonalistów. Śpiew w jedno i wielogłosie, zajęcia w zespole – to tylko niektóre części programu zimowych warsztatów wokalnych, które odbędą się 3-5 lutego.
W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu trwają sosmiczne ferie, która zaprasza dzieci w wieku 5-16 lat na warsztaty plastyczne do swojej filii na Rynku Nowomiejskim. „Ziemianie! Będzie zamieszanie!”, „Rakieta w galaktyce śnieżnej”, czy „Baza kosmiczna”, to tylko przykłady tematów tegorocznych zajęć. Filia galerii przy ulicy Kościuszki proponuje zajęcia przy sztaludze oraz przy komputerze. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na warsztaty rodzinne, gdzie można wykazać się aktywnością i kreatywnością. Podczas zajęć „Detektyw archeolog”, „Z kozą na zapusty” oraz „Między nami jaskiniowcami” uczestnicy wcielą się np. w rolę znawcy sztuki, archeologa czy jaskiniowca.
Więcej informacji na stronie muzeum
Wakacje zimowe w Muzeum Etnograficznym w Toruniu upływają pod znakiem inspirujących warsztatów. W tym tygodniu poświęcone są rozwiązywaniu tajemnicy zdrowia i dziecięcego świata. W przyszłym tygodniu odbędzie się cykl zajęć „Dookoła świata", poświęcony wybranym grom i zabawom z różnych zakątków świata.
Ferie zimowe z filmem w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. W ramach Projektora na Strychu, w poniedziałki, środy i piątki, dzieci mogą za darmo uczestniczyć w pokazać filmowych.
Biblioteka zaprasza także na „EkoFerie w Bibliotece u Bełzy”. Szykuje się tydzień bogaty w różnorodne zajęcia, warsztaty i miniwykłady.
Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Na te i inne pytania odpowiedzą artyści Opery Nova w Bydgoszczy. „Operowy zawrót głowy” to spektakl nagrodzony w XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, zagrany zostanie 4 i 5 lutego. W repertuarze, z myślą o młodym widzu, także „Karnawał zwierząt”. To propozycja dla dzieci wprowadzająca w świat muzyki. Operowa scena 7 i 8 lutego przeistoczy się w arenę cyrkową.
Bilety dostępne na stronie opery
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie przerwy zimowej zaprasza na wyjątkowy koncert. W piątek (3 lutego) orkiestra i wokaliści, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young, wykonają znane utwory m.in. Mury – Jacka Kaczmarskiego, Nie pytaj o Polskę – Obywatela G.C. oraz Tak, tak, to ja – Grzegorza Ciechowskiego . Wydarzenie to będzie zwieńczeniem pięciodniowych przygotowań instrumentalistów wyłonionych w konkursach.
Bilety dostępne na stronie filharmonii
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
matka czworga dzieci, w dniu 03-02-2023 20:54:05 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!