Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 lutego 2023

Specjalny program dla dzieci i młodzieży. Wakacje w województwie

fot. Tymon Markowski dla UMWKP

fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Trwają wakacje zimowe. W tym roku ferie w naszym województwie rozpoczęły się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego. Marszałkowskie instytucje# kultury przygotowały na ten czas specjalny program dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych. Na część z nich trzeba się wcześniej zapisać!

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza młodzież w wieku 15 - 22 lat na „Intensywne warsztaty teatralne”. Zajęcia odbywają się od 30 stycznia do 3 lutego. Gościnnie w WOAK-u poprowadzą je Joanna Rozkosz i Wojciech Jaworski – aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy. W drugim tygodniu instruktorzy WOAK-u- Grzegorz Kaźmierski i Ireneusz Maciejewski, podczas pięciodniowych warsztatów filmowych „ Projekt:Short Film”, przeprowadzą uczestników przez wszystkie etapy realizacji krótkiego filmu.

Amatorów śpiewu Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zachęca do udziału w zajęciach emisji głosu i konsultacjach wokalnych pod czujnym okiem profesjonalistów. Śpiew w jedno i wielogłosie, zajęcia w zespole – to tylko niektóre części programu zimowych warsztatów wokalnych, które odbędą się 3-5 lutego. 

Informacje na stronie KPCK

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu trwają sosmiczne ferie, która zaprasza dzieci w wieku 5-16 lat na warsztaty plastyczne do swojej filii na Rynku Nowomiejskim. „Ziemianie! Będzie zamieszanie!”, „Rakieta w galaktyce śnieżnej”, czy „Baza kosmiczna”, to tylko przykłady tematów tegorocznych zajęć.  Filia galerii przy ulicy Kościuszki proponuje zajęcia przy sztaludze oraz przy komputerze. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Szczegóły na stronie galerii

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na warsztaty rodzinne, gdzie można wykazać się aktywnością i kreatywnością. Podczas zajęć „Detektyw archeolog”, „Z kozą na zapusty” oraz „Między nami jaskiniowcami” uczestnicy wcielą się np. w rolę znawcy sztuki, archeologa czy jaskiniowca.

Więcej informacji na stronie muzeum

Wakacje zimowe w Muzeum Etnograficznym w Toruniu upływają pod znakiem inspirujących warsztatów. W tym tygodniu poświęcone są rozwiązywaniu tajemnicy zdrowia i dziecięcego świata. W przyszłym tygodniu odbędzie się cykl zajęć „Dookoła świata", poświęcony wybranym grom i zabawom z różnych zakątków świata.  

Informacje na stronie muzeum

Ferie zimowe z filmem w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. W ramach Projektora na Strychu, w poniedziałki, środy i piątki, dzieci mogą za darmo uczestniczyć w pokazać filmowych.

Repertuar na stronie

Biblioteka zaprasza także na „EkoFerie w Bibliotece u Bełzy”. Szykuje się tydzień bogaty w  różnorodne zajęcia, warsztaty i miniwykłady.

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Na te i inne pytania odpowiedzą artyści Opery Nova w Bydgoszczy. „Operowy zawrót głowy” to spektakl nagrodzony w XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, zagrany zostanie 4 i 5 lutego. W repertuarze, z myślą o młodym widzu, także „Karnawał zwierząt”. To propozycja dla dzieci wprowadzająca w świat muzyki. Operowa scena 7 i 8 lutego przeistoczy się w arenę cyrkową.

Bilety dostępne na stronie opery

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie przerwy zimowej zaprasza na wyjątkowy koncert. W piątek (3 lutego) orkiestra i wokaliści, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young, wykonają znane utwory m.in. Mury – Jacka Kaczmarskiego, Nie pytaj o Polskę – Obywatela G.C. oraz Tak, tak, to ja – Grzegorza Ciechowskiego . Wydarzenie to będzie zwieńczeniem pięciodniowych przygotowań instrumentalistów wyłonionych w konkursach.

Bilety dostępne na stronie filharmonii

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa.


Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    matka czworga dzieci, w dniu 03-02-2023 20:54:05 napisał:

    Mam pytanie do Burmistrza-w jakich godzinach jest czynne lodowisko i basen dla dzieci w trakcie ferii w Nakle-?. Jaka cena wejściówek.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Budowa hal
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)