Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków. Inwestycja zakończona

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w mieście Kcynia- etap 1 jest bardzo# ważną inwestycją dla rozwoju naszego miasta. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi odprowadzenie i oczyszczenie większej ilości ścieków z terenu naszej gminy i pozwoli na bardziej wydajną pracę. W tym momencie jest to nowoczesna i zmodernizowana oczyszczalnia.

Umowa z wykonawcą, którym było konsorcjum firm: Newater Sp. z o.o. oraz MAS-BUD Sebastian Wdowiak, została zawarta 22 grudnia 2021 r. Teren budowy przekazano Wykonawcy 29 grudnia 2022 r. Inwestycję już zakończono.

Zadanie obejmowało remont istniejących budynków oraz instalacji, a także powstanie nowych obiektów i montaż nowoczesnych urządzeń. Zakres robót mających na celu realizację zadania obejmował następujące elementy: pompownia ścieków surowych z komorą zasuw, budynek sitopiaskownika wraz z stacją dmuchaw, komora rozdziału, reaktor biologiczny, osadnik końcowy wraz ze studnią pompującą, komora stabilizacji tlenowej osadu, przepompownia ścieków oczyszczonych, budynek socjalny, stacja odwadniania i higienizacji osadu, studnia pompująca, pomiar ścieków oczyszczonych, pomiar ścieków surowych, fundament pod szafę do analizy ścieków, instalacje sanitarne, instalacje elektroenergetyczne, instalacje AKPiA i sterowania, sieci międzyobiektowe, roboty drogowe, zagospodarowanie terenu, schody terenowe, likwidacja obiektów (istniejący agregat prądotwórczy i istniejące stanowisko sitopiaskownika).

Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 878 595,10 zł, w tym dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie 4.869.229,84 zł, a także z środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.000.000,00 zł.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)