Dziś mamy 5 maja 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Przemysław Kossakowski odwiedził Kcynię. Mieszkańcy miło spędzili czas

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Tydzień bibliotek w Kcyni rozpoczęto spotkaniem z# Przemkiem Kossakowskim.

W niedzielę, 8 maja 2022 r. na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury im. Klary Prillowej w Kcyni przyjechał Przemysław Kossakowski znany z ekranu telewizyjnego dziennikarz, podróżnik, autor książki „Na granicy zmysłów” oraz twórca cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”. Pan Przemek zaproponował kilka tematów do wyboru i na początku spotkania publiczność demokratycznie wybrała interesujący ją temat i miała realny wpływ na przebieg spotkania. „Z kamerą wśród zwierząt”, „Od narodzin po śmierć”, a może po prostu „Down The Road”? Interaktywna podróż przez lata eksperymentalnych doświadczeń autora w różnych zakątkach świata. Spotkanie miało miejsce w sali zakładu poprawczego w Kcyni.

Życiorys

Przemysław Kossakowski ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo zajmował się malarstwem, następnie pracował jako nauczyciel, drwal, mechanik samochodowy.

W 2012 został zatrudniony jako dokumentalista w stacji TTV i zaczął pracować jako dziennikarz i prowadzący. W 2014 wydał książkę „Na granicy zmysłów”, którą napisał na podstawie swojego programu reportażowego Kossakowski. Szósty zmysł Od 2016 prowadził kolejne programy dla TTV:

Kossakowski. Być jak…, Kossakowski. Inicjacja, Kossakowski. Wtajemniczenie i Kossakowski. Nieoczywiste.

W 2020 został gospodarzem programu Down the Road. Zespół w trasie, w którym relacjonuje podróże po świecie z grupą osób z zespołem Downa. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii „dziennikarz bez barier” i Telekamerę 2021 w kategorii „osobowość telewizyjna”.

W 2022 został wraz z Barbarą Kurdej-Szatan prowadzącym programu Project Cupid w telewizji TTV. [cyt]

Materiał: Ilona Kurdelska - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)