Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Przemysław Kossakowski odwiedził Kcynię. Mieszkańcy miło spędzili czas

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Tydzień bibliotek w Kcyni rozpoczęto spotkaniem z# Przemkiem Kossakowskim.

W niedzielę, 8 maja 2022 r. na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury im. Klary Prillowej w Kcyni przyjechał Przemysław Kossakowski znany z ekranu telewizyjnego dziennikarz, podróżnik, autor książki „Na granicy zmysłów” oraz twórca cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”. Pan Przemek zaproponował kilka tematów do wyboru i na początku spotkania publiczność demokratycznie wybrała interesujący ją temat i miała realny wpływ na przebieg spotkania. „Z kamerą wśród zwierząt”, „Od narodzin po śmierć”, a może po prostu „Down The Road”? Interaktywna podróż przez lata eksperymentalnych doświadczeń autora w różnych zakątkach świata. Spotkanie miało miejsce w sali zakładu poprawczego w Kcyni.

Życiorys

Przemysław Kossakowski ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo zajmował się malarstwem, następnie pracował jako nauczyciel, drwal, mechanik samochodowy.

W 2012 został zatrudniony jako dokumentalista w stacji TTV i zaczął pracować jako dziennikarz i prowadzący. W 2014 wydał książkę „Na granicy zmysłów”, którą napisał na podstawie swojego programu reportażowego Kossakowski. Szósty zmysł Od 2016 prowadził kolejne programy dla TTV:

Kossakowski. Być jak…, Kossakowski. Inicjacja, Kossakowski. Wtajemniczenie i Kossakowski. Nieoczywiste.

W 2020 został gospodarzem programu Down the Road. Zespół w trasie, w którym relacjonuje podróże po świecie z grupą osób z zespołem Downa. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii „dziennikarz bez barier” i Telekamerę 2021 w kategorii „osobowość telewizyjna”.

W 2022 został wraz z Barbarą Kurdej-Szatan prowadzącym programu Project Cupid w telewizji TTV. [cyt]

Materiał: Ilona Kurdelska - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)