Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Przedszkolaki powitały jesień. Były tańce, piosenki i zagadki

fot. pow.

fot. pow.

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..

Tymi słowami piosenki Gromadka Kubusia Puchatka przywitała kolejną porę roku, jaką jest jesień. O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali.

Dla przedszkolaków powitanie jesieni było zabawą, w czasie której rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat symptomów jesieni, śpiewały, tańczyły, inscenizowały piosenki. Dzieci przyniosły również kasztany, liście, żołędzie jarzębinę ,orzechy, owoce oraz warzywa które ułożyły w koszu. Wszystkie te dary ozdabiają nasz przepiękny kącik przyrodniczy. Na koniec zajęć wszystkie Puchatki wzięły udział w jesiennej gimnastyce, rozwijając przy tym swoją sprawność fizyczną.

Materiał: Beata Mrotek,Katarzyna Soja / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)