Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Konkurencja strzelania z broni etatowej. Żołnierze w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej oraz dzięki wieloletniej działalności #JRS Kowalewko na rzecz obronności kraju w ramach współpracy wzajemnej jedna z konkurencji została przeprowadzona na strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego funkcjonującego w strukturach jednostki z Kowalewka.

Konkurencja strzelania z broni etatowej , w której udział wzięło kilkudziesięciu żołnierzy między innymi z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, Centrum Szkolenia Logistyki Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie oraz 2 Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu. Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych mają na celu promocję kultury fizycznej oraz krzewienie współzawodnictwa wśród żołnierzy Wojska Polskiego w skład konkurencji wchodzą jeszcze biegi patrolowe oraz pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej tzw.OSF. Najlepsza drużyna będzie miała zaszczyt rywalizacji na zbliżających się Mistrzostwach Wojska Polskiego. Wojsko Polskie na stałe wpisuje się w krajobraz Gminy Kcynia poprzez wspaniałe walory przyrodnicze oraz życzliwą ludność zamieszkującą wieś. Ważnym aspektem jest także wieloletnia działalność strażaków z Kowalewka na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej i kształcenia młodzieży szkolnej oraz żołnierzy służby czynnej i rezerwy.

Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów jednocześnie zachęcając do ponownych odwiedzin naszej Jednostki oraz Strzelicy Kowalewko.

Materiał: www.jrs-kowalewko.pl

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  Marcin , w dniu 01-06-2023 09:00:11 napisał:

  Brawo Krzysztof. Widać że nie zwalniacie tępa,tak trzymać.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Muzyk, w dniu 01-06-2023 09:41:55 napisał:

  Super że jest w naszym regionie strzelnica bo przecież wiadomo że w związku z sytuacją na Ukrainie, umiejętność strzelania może być w razie co potrzebna. Wraz z synem zamierzam odwiedzać regularnie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)