Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2022

Hubert odniósł wielki sukces naukowy! Został finalistą Olimpiady Geograficznej

fot. pow.

fot. pow.

Uczeń klasy trzeciej prawniczej I Liceum Ogólnokształcącego# im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią Hubert Olszewski odniósł wielki sukces naukowy uzyskując tytuł finalisty 48 Olimpiady Geograficznej.

Zawody finałowe odbyły się w dniach 21 - 24 kwietnia 2022 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Część pisemna polegała na rozwiązaniu trzech zestawów zadań (tzw. podejść) z różnych dziedzin geografii. W zawodach centralnych wzięło udział 125 najlepszych młodych geografów z całej Polski, w tym 4 z województwa kujawsko-pomorskiego, spośród których Hubert okazał się najlepszym olimpijczykiem.
Elementem niezbędnym do osiągnięcia naukowego sukcesu jest talent, którym niewątpliwie wyróżnia się Hubert, ale równie ważne jest rozwinięcie tego talentu i sposób jego realizacji. Pod tym względem Hubert jest przykładem sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do szczytnego celu. To one zaowocowały wielkim sukcesem i wpisaniem się na listę wybitnych uczniów – olimpijczyków nakielskiego Liceum. Sukces stanowi wspaniałą nagrodę za skuteczne opanowanie szerokiego zakresu umiejętności i wiedzy geograficznej.
Tytuł finalisty olimpiady geograficznej uprawnia Huberta do zwolnieniem z pisemnego egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym, co równoznaczne jest z uzyskaniem najwyższego wyniku, czyli 100 procent punktów.

Do zawodów olimpijskich wszystkich etapów Huberta przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)