Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2024

"Gramy w Ręczną". Szkoła w Kcyni zakwalifikowana do programu

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Szkoła Podstawowa #im. Jana Czochralskiego w Kcyni po raz kolejny zakwalifikowała się do programu „Gramy w Ręczną”, którego organizatorami są Związek Piłki Ręcznej z siedzibą w Warszawie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Czekają treningi, turnieje i dużo świetnej zabawy poprzez sport.

To już VIII edycja programu Gramy w Ręczną. W tym roku do programu zostało zakwalifikowane 300 grup ze szkół podstawowych z całej Polski, uczniowie klas I-III, łącznie około 6000 dzieci, jak również nauczyciele wychowania fizycznego. W projekcie udział bierze 21 szkół z województwa kujawsko – pomorskiego, w tym 1 z powiatu nakielskiego – SP Kcynia.

Podstawowym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych, które zgłoszą się do programu. W szkołach tych prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo.

Program opiera się na współpracy szkoły z klubem sportowym, w którym istnieje bądź w wyniku realizacji projektu zostanie utworzona sekcja piłki ręcznej. W przypadku szkoły w Kcyni od początku jest to współpraca z MLUKS "Orlik" Kcynia, w którym z sukcesami rozwija się sekcja piłki ręcznej dziewcząt w kilku kategoriach wiekowych.

Zajęcia w ramach Gramy w ręczną są bezpłatne dla uczestników. W przypadku Kcyni, dzieci, które spróbują nowej przygody z piłką ręczną, mogą kontynuować treningi w Klubie. Od lat cieszą się one niesłabnącym powodzeniem, a sekcja piłki ręcznej dziewcząt wspaniale się rozwija. Dowodem na to jest wicemistrzostwo województwa w Igrzyskach Dzieci wywalczone w tym roku srebrne medale przez uczennice naszej szkoły trenujące w MLUKS Orlik Kcynia.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia:

- wtorek 15.40 - 16.50

- piątek 15.40 - 16.50

Materiał: Bartek Łyszczarz / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)