Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2023

Dominował kolor zielony. Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi

fot. Katarzyna Soja

fot. Katarzyna Soja

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia dominującym kolorem był kolor zielony. #Nie zabrakło go również w Gromadce Kubusia Puchatka z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

Nasze przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich worków. Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na całym świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, gdzie hasłem przewodnim była „Nasza planeta Ziemia”.

Materiał: Katarzyna Soja

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)