Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Chwaliszewo już po zebraniu. Sobotnie decyzje i dyskusje

fot. LZ

fot. LZ

Mimo że zebranie zorganizowano w sobotnie popołudnie# (a może właśnie dlatego?) frekwencja w Chwaliszewie nie powaliła. O funduszu sołeckim na rok 2023 zadecydowało kilkunastu mieszkańców.

Ponieważ w Chwaliszewie nie ma już świetlicy wiejskiej, mieszkańcy spotkali się w budynku szkoły. Zanim rozpoczął się podział nowego budżetu, pani sołtys wsi Ewa Tomaszek przypomniała zebranym, jak ważne jest czyszczenie przewodów kominowych oraz robienie przeglądów. Podsumowała także wydatki i działania podejmowane w roku 2022. Okazuje się, że aż 13 tys. zł to koszt pierwszego etapu budowy siłowni zewnętrznej. 4 tys. 500 zł kosztował projekt, a reszta pieniędzy ma być przeznaczona na zakup pierwszego elementu. Do tego, decyzją mieszkańców, zostało dołożone jeszcze 8 tys. zł na drugi element. Pieniądze te pochodzą z utrzymania i dzierżawy świetlicy, za którą sołectwo już nie ponosi opłat. Ewa Tomaszek poinformowała, że budowa siłowni może trwać 2, a nawet 3 lata, ponieważ na ten moment koszt zakupu jednego elementu to od 7 do 13 tys. zł, a w Chwaliszewie docelowo ma być ich pięć.

Jeśli chodzi o fundusz sołecki na rok 2023, to do rozdysponowania było 28 tys. 811 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na:
utrzymanie dróg – 1 tys. zł,
utrzymanie zieleni i placu zabaw – 3 tys. zł,
umowa zlecenie – 2 tys. zł,
integracja – 1 tys. 500 zł,
doposażenie OSP Chwaliszewo – 1 tys. 500 zł,
doposażenie SP Dobieszewo – 800 zł,
budowa siłowni zewnętrznej – 19 tys. zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)