Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 maja 2023

Tańszy prąd na potrzeby oświetlenia ulicznego. Podpisano umowę

fot. powierzone

fot. powierzone

Bydgoska Grupa Zakupowa, której członkiem jest także Gmina Kcynia, będzie kupować prąd #niezbędny do oświetlenia od spółki ProNatura, która wytwarza energię w procesie przetwarzania odpadów komunalnych.

Cena będzie niższa, niż gwarantowana ustawą rządową. Dzięki podpisanej w dniu 29 maja przez Burmistrza Kcyni Marka Szarugę umowie w ramach wspomnianej grupy zakupowej cena za 1 megawatogodzinę będzie wynosiła 592 zł netto. Jest to o 198 zł netto taniej, co oznacza dla naszej gminy oszczędności blisko 25%. Okres umowy: 1 lipca - 31 grudnia 2023 r.

Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu za owocną współpracę - podkreśla Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Starania o możliwość wykorzystywania energii wytworzonej w miejskiej spółce na potrzeby miasta rozpoczęły się już w 2017 roku. Funkcjonujące przepisy obligowały jednak samorządy do zakupu energii w przetargach. W ostatnim postępowaniu dla Bydgoskiej Grupy zakupowej na II połowę tego roku oferta spółki ProNatura okazała się najkorzystniejsza. Bydgoszcz wraz z gminami tworzącymi grupę zakupową będzie nabywać prąd w cenie niższej niż poziom gwarantowany ustawą rządową. Energia pozwoli m.in. oświetlić miejskie ulice i place.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)